Будівлю Верховної Ради “підсвітять” на знак об’єднання зусиль у боротьбі з туберкульозом

22 березня 2018 року о 18.30 будівлю Верховної Ради України (вул.Грушевського, 5) буде урочисто “підсвічено” червоним кольором.

На будівлі також висвітиться заклик “Подолаємо туберкульоз разом!” – таким чином українська спільнота разом з народними обранцями, очільницею Міністерства охорони здоров’я, керівниками державних та громадських організацій, представниками міжнародних організацій, активістами з числа пацієнтів продемонструють світові об’єднані зусилля та прихильність України справі боротьби з туберкульозом (ТБ).

Перед початком акції, о 16.30, Парламентська платформа боротьби з туберкульозом за підтримки партнерів організовує в приміщенні ВРУ Круглий стіл для консультацій з громадськістю щодо напрацювання рекомендацій до політичної заяви України з питань туберкульозу, яка буде оприлюднена у вересні цього року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

Після завершення Круглого столу та до урочистого старту «підсвітки» перед центральним входом до будівлі Парламенту о 18.30 відбудеться прес-брифінг, участь у якому візьмуть:

 • Сергій Кіраль, народний депутат України, Голова Парламентської платформи боротьби з
  туберкульозом.
 • Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я України.
 • Володимир Курпіта, генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України.
 • Сергій Філіппович, директор департаменту лікування, закупівель та управління поставками МБФ
  “Альянс громадського здоров’я”.
 • Дмитро Шерембей, голова координаційної ради БО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”.
 • Ольга Клименко, громадська активістка, людина, що перемогла туберкульоз.
 • Джеймс Малар, команда підтримки країн та спільнот для впливу, “Stop TB Partnership”.

Вперше міжнародна інформаційна кампанія з нагоди Всесвітнього дня боротьби з ТБ проводиться в Україні на такому рівні. Акція «Хай засяє світ, вільний від туберкульозу» (“Light up the world for TB”) започаткована міжнародним партнерством «Зупинимо туберкульоз» (“Stop TB Partnership”) та проводиться в цьому році під гаслом «Шукаємо лідерів для звільнення світу від туберкульозу. Ви можете творити історію. Подолаємо ТБ».

Організатори заходу: міжфракційне депутатське об’єднання «Парламентська платформа боротьби з ТБ» за підтримки міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я», який виступає в Україні координаційним центром організацій громадянського суспільства по роботі з міжнародним рухом парламентарів «Глобальний Кокус проти ТБ» .

Мета кампанії – привернення уваги світового співтовариства до актуальної проблеми ТБ в Україні. Щорічно в нашій країні помирає від ТБ понад 4 000 осіб, кожного дня – близько 10 пацієнтів. Непрямі економічні збитки за такої ситуації щорічно становлять понад $12 млн. І хоча в останні роки фіксується певне покращення ситуації, лише у 2017 році зареєстровано 21 995 нових випадків туберкульозу. При цьому, за даними ВООЗ, близько 20% випадків захворювання в Україні не виявляються, а основною проблемою залишається резистентний туберкульоз (т.б. нечутливий до традиційних ліків), який вимагає більш тривалого та вартісного лікування і має нижчі шанси на успішний результат.

Акредитація на прес-брифінг та підсвітку о 18.30 – необов’язкова. Акредитація на Круглий стіл: Олеся Матусевич, тел: 097-430- 53-40, [email protected] (вхід за картками акредитації через 1-й під’їзд).

Сергій Кіраль
object(WP_Term)#12934 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини