Бориславські надра: чи можлива історична угода громади з «Укрнафтою»?

Бориславська громада у Києві вимагає підписати безпрецедентну угоду з «Укрнафтою» на продаж газу самій громаді. Парадокс ситуації в тому, що в цьому місті люди в прямому сенсі живуть на нафті і дихають газом, але тарифи за комірне
платять драконівські.
 
І не в грошах навіть справа, а в здоров’ї і безпеці людей. Нафта ріками тече, в підвалах людей б’ють джерела «чорного золота». Газ збирається в колекторах, і відсоток метану сягає 26-27%. Це критично висока позначка, бо вибухонебезпечність газу становить 6%.
 
Три роки громада Борислава воює з «Нафтогаз України» і «Укрнафтою» для того, щоб зберегти податки в Бориславі і стати суб’єктом видобутку газу і нафти. Депутат міськради Борислава Любов Голубіцька пояснює:

«Ми просимо «Укрнафту» навіть не дати нам цей газ, ми просимо його продати. І рівно рік вони всю громаду міста водять за носа – то дають, то не дають. Вони погодились продати громаді частинку газу на папері, але самої угоди вже три місяці не підписують».
 
Тепер громаді увірвався терпець. Разом з громадськими діячами, депутатами, інженерами  створили потужну хвилю боротьби Борислава за власну нафту і власний добробут.
 
Пані Голубіцька просить державу втрутитись, бо саме держава має 50% акцій «Укрнафти».
«Ми хотіли би сьогодні підписати угоду і взяти цей газ на користь громади, а не на шкоду нашому здоров’ю. Галичина в принципі багата надрами, але регіон занепадає і люди виїжджають».
 
Підтримує громаду і лідер фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк. Він обурюються тим фактом, що сто тисяч кубів газу на добу вилітає в повітря і не використовується для того, щоб зменшити ціну.
 
«Це провина олігархату, в тому числі проросійського, який не хоче, щоб на Заході України була розвинена якісна енергетична база. Сьогодні сподіваємось на безпрецедентну подію – підписання угоди між «Укрнафтою» і громадою Борислава, яка живе на нафті і газі, але страждає».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини