«Борислав має велике геополітичне і безпекове значення для всієї України», – Березюк

Громада Борислава готує звернення до уряду, щоб у місті провели виїзне засідання Кабміну. Усе через економічну та екологічну ситуацію у Бориславі. Напередодні представники громади спільно з депутатом Львівської облради Парасковією Дворянин та головою фракції «Самопоміч» у Верховній Раді Олегом Березюком зустрілися з керівництвом «Укрнафти». Мешканці поставили конкретні вимоги до нафтового гіганта – зберегти виробництво і допомогти місту розвиватися.

Нафтовидобуток – основне джерело наповнення бюджету міста. «Укрнафта», яка, власне, й добуває нафту, має намір перевести юридичну особу в інше місто. Тобто, видобуток продовжити, а жодних податків Бориславу не платити.

«Треба зберегти виробництво в Бориславі. Борислав стоїть на «чорному золоті», але що з цього має Борислав? Він має мати робочі місця, і немає сенсу переводити виробництво чи управління в інші міста, – переконує лідер фракції «Самопоміч» у парламенті Олег Березюк. – Зараз у Борислава є два ключових завдання: зберегти виробництво та зберегти місто. Усе в руках міської громади, уряду та «Укрнафти», яка ще залишається державною компанією з приватним менеджментом».

За словами експертів, щодня від 30 до 100 тисяч кубів газу вилітає в повітря. За таку екологічну шкоду від «Укрнафти» Борислав отримав всього 28 тис. грн в бюджет за півроку. Тому народний депутат переконує, що міська влада та громада повинні провести якісний незалежний аудит діяльності нафтової компанії.

Зрозуміти, чи в повному обсязі виплачується ПДФО, земельний та екологічний податки.

«Це все має обрахувати громада і ставити вимоги до свого партнера – «Укрнафти» і держави. Більш цього, громада пропонує уряду готувати виїзне засідання у Бориславі у зв’язку з економічними, екологічними і соціальними викликами, які є у місті.

Чому це важливо? Бо Борислав має значення геополітичне і безпекове для всієї України. Через великі запаси нафти і газу, в час війни з північним сусідом, Борислав є базовою системою координат і безпеки не тільки на Заході України, але й для України взагалі», – наголосив Березюк.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини