«Борги перед медиками можна погасити за рахунок конфіскованих активів корупціонерів», – Ірина Сисоєнко

Усі кошти, конфісковані у корупціонерів, мають повертатися  у державний бюджет. А звідти вже на розвиток системи охорони здоров’я. Відповідні пропозиції до другого читання закону про держбюджет на 2018 рік подала Ірина Сисоєнко, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

Якщо судова система запрацює і будуть покарані особи, що вчинили корупційні правопорушення, повернення до бюджету їхніх тіньових активів вистачить, щоб побудувати необхідні лікарні та закупити сучасне обладнання, вважає народна депутатка.

Пані Сисоєнко пропонує збільшити медичну субвенцію місцевим бюджетам на 27 млрд грн, щоб уникнути подальшого відтоку кваліфікованих медиків за кордон та погіршення якості медицини.

Вона звертає увагу на те, що розмір медичної субвенції в бюджеті на наступний рік передбачено такий же, як у поточному році, а питання диференціації оплати праці медиків досі не вирішено, через що цього року утворився непогашений борг по зарплаті на суму 2,5 млрд грн.

«Я хочу запитати у тих, хто приймає такі рішення, у Міністерстві фінансів насамперед: чим лікар гірший за вчителя? Чому освітянам підвищили тарифні розряди, і вчителі одержують набагато більшу заробітну плату, ніж одержують медичні працівники? Як результат такої несправедливості, у 2017 році з лікарень по всій Україні почали масово виїжджати найкращі лікарі та медсестри. На Закарпатті цілими відділеннями звільняються і їдуть працювати до Польщі, Німеччини, інших європейських держав», – застерігає Ірина Сисоєнко.

Окрім того, за інформацією Міністерства охорони здоров’я, зношеність автопарку швидкої допомоги в Україні становить катастрофічні 60-70%, тому необхідно профінансувати з бюджету закупівлю нових машин.

Також народна депутатка пропонує збільшити субвенції на закупівлю обладнання та медикаментів для швидкої допомоги на 131 млн грн, на реабілітацію дітей з церебральним паралічем – 114 млн грн і на впровадження нових медичних технологій – 81 млн грн.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини