
Як зазначив народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Єгор Соболєв, рішення РНБО припинити транспортне сполучення із окупованими територіями – це ситуація, коли один з ключових органів для оборони держави став на бік людей. Тому дуже важливо, щоб це рішення було втілене в повному обсязі.
«Сьогодні ті хлопці, які почали блокаду торгівлі з окупованими територіями, залишаються на своїх редутах, щоб контролювати виконання рішення РНБО. Величезне прохання до Національної гвардії, митної та прикордонної служби організувати спільну роботу разом з громадянським суспільством, щоб жоден контрабандист, жоден «дахувальник» цієї торгівлі на крові не зміг провозити товари. На жаль, не одна людина загинула, контролюючи таку торгівлю. І заради їхньої пам’яті, пам’яті тих, хто зараз вийшов на захист своєї держави, важливо всім разом об’єднатися і виконати рішення РНБО», – наголошує Єгор Соболєв.
Народний депутат зауважує, що рішення Ради нацбезпеки і оборони має тимчасовий характер і прив’язане до повернення контролю над окупованими підприємствами, які належать Рінату Ахметову та іншим представникам неукраїнської олігархії.
«Ми вважаємо, що тут, в українському парламенті, має бути якомога швидше прийнятий закон, який врегулює цю проблему, поставить торгівлю з окупантом поза законом, дасть нашим громадянам на окупованих територіях міжнародне право. На Росію, як державу-окупанта, має бути покладена відповідальність за все, що там руйнується, і за порушення прав громадян України на окупованих Росією територіях», – підсумовує Єгор Соболєв.
