Блокада торгівлі на крові: у запитаннях-відповідях

Що відбувається?

З 28 січня ветерани війни за Незалежність заблокували залізничне сполучення з окупованими територіями, аби не допустити переміщення вантажів, торгівлю із окупаційним режимом і, як наслідок – економічну підтримку окупанта.

Заблоковане все сполучення?

Ні. Станом на 14 лютого заблоковано лише 3 залізничні гілки: з 25 січня – напрямок Луганськ-Лисичанськ у районі станції Світланово, з 3 лютого — Горлівка-Бахмут, з 11 лютого — Ясинувата-Костянтинівка.

Які вимоги блокувальників?

Ветерани війни за Незалежність вимагають звільнити заручників, яких утримують на окупованих територіях, ухвалити закон «Про тимчасово окуповані території», який заборонить торгівлю з ОРДЛО. Адже торгуючи із окупантом, Україна фактично фінансує закупівлю зброї та спорядження для російських окупантів.

Це «Самопоміч» організувала блокування?

Ні, акцію організував Штаб блокади торгівлі з окупантами, до якого входять ветерани війни на Донбасі. Це громадський протест, а партія «Самопоміч» підтримує вимоги ветеранів, відстоючи їх у парламенті, та допомагає з поширенням інформації про блокаду, зокрема, спростовуючи чимало фейкових повідомлень, які поширюють для дискредитації цієї акції.

Окрім того, на місцях блокування для підтримки та з ціллю депутатського контролю перебувають народні депутати «Об’єднання «Самопоміч» Семен Семенченко, Тарас Пастух, Павло Костенко та Єгор Соболєв.

Чим торгують з окупованими територіями?

Основний вантаж – вугілля. Із копанок, які працюють на окупованих територіях, ввозять не лише антрацитне вугілля, але й інші марки, які видобувають і на підконтрольних Україні територіях. Проте, окрім вугілля, без якого ніби-то не може обійтись Україна, до та з окупованих районів постачались деревина, порох, метал, а також інші промислові і продовольчі товари, в тому числі товари, які мають подвійне призначення.

Через блокаду можливі відключення електроенергії?

Якщо відключення електроенергії відбудуться – це пряма відповідальність уряду України, який за 3 роки не спромігся запровадити енергетичну незалежність України від поставок вугілля з окупованих територій. Заяви про відсутність запасів вугілля неправдиві. Твердого палива на ТЕЦ вистачить на 3-4 тижні.

Що таке Роттердам+?

Формула Роттердам+ була запроваджена у квітні 2016 року та спричинила підвищення тарифів на електроенергію для громадян України. Основна мотивація її впровадження – незалежність від поставок вугілля з окупованих територій. Оскільки уряд і надалі закуповує вугілля в ОРДЛО, кожен українець, сплачуючи за електроенергію, фінансує окупацію Донбасу.

Кому належать шахти на окупованих територіях?

Більшість копанок в ОРДЛО – у власності олігарха Ріната Ахметова та сина Віктора Януковича Олександра. Поки українські військові протистоять окупанту, ці люди отримують надприбутки внаслідок торгівлі з урядом України та водночас співпрацюють із окупаційним режимом, оскільки їхні підприємства сплачують податки так званим самопроголошеним «ЛНР» та «ДНР».

object(WP_Term)#13148 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13149 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті