Без змін в Конституцію не можна ухвалити якісне законодавство про вибори місцевих рад

Зволікання із комплексними змінами до Конституції не дає змоги розгорнути законодавчі зміни, які забезпечать реальний розвиток місцевого самоврядування та децентралізацію в країні. Про це під час погоджувальної ради заявив Голова фракції Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк.

«Фракція “Самопомочі” неодноразово звертала увагу на кризу регіональних влад. Минулого тижня ми мали парад “смітникових протестів” –  у низці міст на Сході та Заході країни міські громади викидали мерів у смітники. Ще у кількох випадках міські ради провокували громади на протест, провалюючи голосування за визнання Російської Федерації агресором. Як бачимо, сьогодні ми маємо шалений дисбаланс між бажаннями людей та реальною владою, яка є на місцях», – констатує депутат.

Саме тому депутат наполягає на створенні депутатської спецкомісії, яка б розробила зміни до Конституції, що забезпечать реальний розвиток місцевого самоврядування та децентралізацію в країні.

«Ми не розуміємо, чому досі не створено ні відповідної комісії у парламенті, ні робочої групи при президентові України», – зазначив Березюк.

Небажання працювати над змінами до Конституції, за словами парламентаря, також гальмує процес розгляду виборчого законодавства. А до місцевих виборів лишається не так багато часу. Тому фракція «Самопоміч» вкотре наполягає на створенні спецкомісії.

Крім того, голова фракції звернув увагу на проблеми фінансування малих міст із держбюджету.

«Складається враження, що хтось свідомо блокує процес децентралізації. Наприклад, із бюджету зникло одне речення, яке мало забезпечити стабільне фінансування селищ, сіл та малих міст. Тому ми звернулися до прем’єр-міністра з вимогою Асоціації міст забезпечити за рахунок міжбюджетних трансферів з районних бюджетів фінансування в обсягах не менших, ніж 2014 року», – наголосив Олег Березюк.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(14) ["name"]=> string(41) "Децентралізація влади" ["slug"]=> string(16) "decentralization" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(14) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(34) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(14) ["category_count"]=> int(34) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(41) "Децентралізація влади" ["category_nicename"]=> string(16) "decentralization" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Децентралізація влади