«Без прийняття указу про застосування Збройних сил 250 тисяч військовослужбовців залишаються під загрозою», – «Самопоміч»

У четвер, 2 листопада, у Вищому спеціалізованому суді в Києві мала розглядатися касація прикордонника Сергія Колмогорова на судове рішення, яким чоловіка було засуджено до 13-ти років позбавлення волі нібито за умисне вбивство. Однак через неприбуття прокурорів на засідання розгляд перенесли на понеділок, 6 листопада.

Така поведінка прокурорів, переконана віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд, є показником слабкої позиції. Справа, додає вона, є фактично сфабрикованою, адже прикордонника засудили за виконання військового наказу за законами мирного часу, тобто, без врахування умов війни, у яких знаходиться Україна. «Ми знаходимося на переломній межі. Справа Колмогорова – це дуже показовий момент, тому за нею спостерігає дуже багато військовослужбовців», – акцентує віце-спікер.

Спостерігають вони, підкреслює народний депутат від «Самопомочі» Тарас Пастух, не просто так. Він пояснює: «Таких випадків, як з Колмогоровим, вже понад сотня. Крім того, нині тюрми наповнені тими, хто знаходиться під слідством за аналогічними звинуваченнями. Хлопці, виконавши накази командирів та Президента, який фактично мобілізовував всю країну для захисту Вітчизни, отримали терміни».

Відтак, наполягає Оксана Сироїд, нині необхідно, по-перше, захистити Колмогорова, по-друге, убезпечити всі 250 тисяч військових, які служили чи служать в армії в умовах війни. Вона зауважує: «Якщо Сергія Колмогорова не буде виправдано або не подано справу на новий розгляд за умовами, у яких насправді треба її розглядати, то кожен військовослужбовець залишається під загрозою. Це є найбільшим проявом цинізму та зневаги до солдат. Має бути прийнято правильне рішення, яке захистить солдатів».

Виходом з ситуації, за її словами, має стати створення нормальних умов для застосування армії. «Нарешті має бути прийнятий та схвалений Верховною Радою указ про застосування Збройних сил України. Тоді кожен військовослужбовець буде захищений. Доки ж такого рішення не буде, доведеться боротися за кожного в судах», – підсумовує Оксана Сироїд.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини