Без громади історичної спадщини не врятувати, -Любомир Зубач

 

Припинити забудову Літнього театру в Одесі  та скасувати дозвіл Держархбудінспекції України на зведення багатоповерхового торговельного центру у зеленій зоні вимагає в суді Прокуратура Одеської області. Засідання відбудеться у четвер, 21 червня, о 10:00 в Окружному адміністративному суді міста Києва за адресою: вулиця Велика Васильківська, 81а

За словами народного депутата фракції «Самопоміч» Любомира Зубача, система збереження архітектурних пам’яток в Україні фактично зруйнована: державної цільової програми фінансування як такої немає, фахівців мало, а закон, на жаль, не встигає за архітектурними порушниками. « Тож маємо ситуацію, коли власних робить, що хоче, а забудовник — те, що йому треба. І немає значення – Київ це, Ужгород чи Одеса.

Тому тут дуже важливо, аби громадськість не втрачала пильності. На жаль, у ситуації, коли закон не спроможний або ж просто не встигне захистити ту чи іншу пам’ятку архітектури (ну бо забудовник швидкими темпами, поки ще відбудеться суд, банально зруйнує/забудує історичне  місце). Саме громадський контроль є тим сторожовим псом, що не лише може, а й має стати на захист.» Саме такий громадський контроль, впевнений депутат, потрібен і під час завтрашнього судового засідання. Адже одесити чекають справедливого рішення.

Нагадаємо, скандальне рішення про забудову Літнього театру  Одеська міськрада прийняла ще у 2016 році. «Самопоміч» була єдиною фракцією, яка одностайно проголосувала проти проекту, й відтоді бореться за збереження зеленої зони в центрі міста.

 

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини