Березюк: «Житло для багатодітних сімей – відповідальність влади у цивілізованій державі»

В «Об’єднанні «Самопоміч» підготували законопроект, покликаний підтримати багатодітні родини. Невдовзі документ буде зареєстровано в парламенті. За словами голови фракції «Самопоміч» у Верховній Раді Олега Березюка, участь в його розробці взяли багатодітні родини та профільні громадські організації. Документ передбачає, що забудовник після здавання будівлі в експлуатацію має віддати 2-4% житла, залежно від міста, на потреби багатодітних сімей.

Запровадження такої норми, наголошує парламентар, є цілком реальним та не потребуватиме від міст непосильних ресурсів. До прикладу, у Києві за рік будується мільйон квадратних метрів житла. Тобто, за три роки – 3 мільйони. Виходить, за цей час можна забезпечити житлом на 300 квадратних метрів 200 багатодітних родин або 400 таких родин житлом на 150 квадратних метрів. Фактично, маємо повернути вилучену із закону у 2008 році норму, за якою забудовник міг передати місту частину квартир для забезпечення соціального житлового фонду, зокрема, і для багатодітних сімей.

«Така сама ситуація у всіх інших містах України, – констатує Олег Березюк. – Є досвід соціально відповідальних ліберальних країн світу, які так і роблять». Відтак, народний депутат анонсував зустріч найближчим часом з мером столиці України, на якій обговорюватиметься питання житла для багатодітних родин та зазначений законопроект. Олег Березюк певен: «Київ має бути прикладом для всієї України. Я думаю, це підтримають всі міста».

Парламентар підсумовує: «Багатодітні сім’ї – це генерація сили. Треба їх підтримати».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини