Березюк: «За 26 років держава не створила умов доступу до дешевих авто. Ми внесли альтернативний законопроект»

Народні депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» зареєстрували альтернативний проект закону, спрямований на врегулювання ситуації з автомобілями на іноземній реєстрації. Про це повідомив керівник фракції у парламенті Олег Березюк.

Він аргументує: «Чому взагалі ця тема раптом виникла? Ця проблема з’явилася через недолугість держави. В Україні за 26 років держава не створила умов доступу до дешевих авто. Чомусь в Німеччині, Польщі, Америці можна купити за тисячу доларів автомобіль, а в Україні ти не можеш цього зробити. Мало того, зараз держава хоче ще й на цьому заробити та прикривається Пенсійним фондом. Я хочу нагадати керівнику Комітету, що Пенсійний фонд, який вони хочуть наповнити з акцизів з вживаних авто або авто на іноземній реєстрації, так не наповнюється. Це знову перекладають гроші з кишень людей туди, де вони не мають бути. Пенсійний фонд наповнюється з соціального внеску, який сплачується з зарплати. Та ось люди, які собі купили дешеві авто, приїхали в Україну та, можливо, створили маленький бізнес, мають ймовірність заплатити в Пенсійний фонд зі своєї роботи».

За словами народного депутата, в альтернативному законопроекті «Самопомочі» передбачені значно менші суми на акцизи на вживані авто, ніж у законопроекті коаліції. Олег Березюк пояснює: «Суми, пов’язані з віком автомобіля, а не тільки з об’ємом двигуна».

Політик зауважує: «Беззастережно, серед людей, які їздять на польських, литовських або інших «бляхах», як це називають, є дуже невеликий відсоток тих, хто купили собі нові автомобілі за великі гроші і хочуть тепер скористатися державою, що вона їх не оподатковує. Так ось, і в першому законопроекті, який влада підтримує, і в альтернативному, який написала «Самопоміч», ситуація вирівнюється. Маєш гроші купити автомобіль за 30-40 тисяч доларів, будь ласка, заплати за це акциз, відповідний цій сумі. Якщо ти купив машину за тисячу-дві тисячі доларів, також маєш можливість це зробити, але в сумі, еквівалентній до твоїх доходів».

«Нарешті в цій країні може бути хоч якась справедливість? – підсумовує Олег Березюк. – Якщо людина, маючи тисячу-дві тисячі доларів, може купити собі засіб пересування та зробити своє життя якіснішим, ми маємо створити умови, щоб люди мали інтерес це зробити. Я думаю, що саме в дискусії над тими законопроектами ми зробимо якісний законопроект».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини