Березюк: «Вимога до «Нафтогазу» – негайно налагодити видобуток нафти і газу на території Бориславського родовища»

Згідно з Конституцією, надра належать народу і народ має з них користати. Натомість в Україні люди живуть на природних ресурсах і жебрають. Мова іде, зокрема, про Борислав – єдине у світі місто, що стоїть на нафтовому родовищі. Сьогодні 36-тисячне місто під загрозою зникнення. Голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк переконує – причина унеякісному управлінні природними ресурсами «Укрнафтою», яка видобуває у Бориславі нафту.

Сьогодні усі депутати Бориславської міськради разом з мером протестували у Києві під «Укрнафтою». А також провели відкриту позачергову сесію під стінами НАК «Нафтогаз України», яка є державним власником «Укрнафти».

«Борислав, які і багато інших міст і сіл в Україні, живе на чорному золоті. Це як Саудівська Аравія, яка є безмежно багатою, однак Борислав та інші містечка виживають, даючи можливість одиницям отримувати надприбутки. Ми горді за Борислав, за його громаду і владу. Вони приїхали до Києва, щоб виконати статтю Конституції, яка говорить – надра належать народу. Тому у них вимога до «Нафтогазу» як власника – негайно налагодити видобуток нафти і газу на території Бориславського родовища», – наголошує Олег Березюк.

І пояснює, що виконання цієї вимоги дозволить отримати прибутки для громади та покращити екологічну ситуацію.Так зменшиться загазованість повітря, яка несе страшну небезпеку мешканцям і природі. За словами місцевих депутатів та експертів, щодня «Укрнафта» викидає в атмосферу Борислава близько 100 тисяч кубічних метрів газу. За часів Радянського Союзу його використовували для побутових потреб мешканців, сьогодні ж просто забруднюють атмосферу.

«Це злочин щодо людей, природи, майбутнього та економіки держави. Чому це робиться? Бо вони збирають вершки, щоб решту знищити. Борислав залишається без доріг, без уваги, без податків, – говорить Березюк. – Це не просто приїзд Бориславської ради в місто Київ, це відверта розмова з урядом, який має дбати про якісний менеджмент українських надр. І не тільки в Бориславі, але в Полтаві, в Черкасах, де десятками тисяч гектарів продаються газоносні землі, зокрема російським залежним підприємствам».

Також Березюк підтримує ініціативу частини депутатського корпусу про те, що місто Борислав має стати суб’єктом видобутку газу і нафти, тобто бути конкурентом приватних і державних нафтовидобувних компаній.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини