Березюк: «Уряд був зобов‘язаний створити прозорий ринок газу. Умови для цього є. Ще з 2015 року»

«Від 2015 року уряди – і Яценюка, і Гройсмана – мали можливість створити ринок газу в Україні», – зазначає лідер фракції «Самопоміч» Олег Березюк.

«Чому рішення уряду про підвищення ціни на газ для населення є неадекватним? Тому що уряд зробив лише третину від того, що мав би зробити. Урядовці вимушені підвищувати тарифи на газ, аби закрити діру, яку вони ж і створили внаслідок своєї бездіяльності, і тепер мусять, як грабіжники, залізти в кишені людей».

Владі слід згадати і виконати три речі: встановити ринкову ціну на газ, запровадити облік газу в країні та впровадити політику енергоефективності. Поки єдине, з чим впоралися урядовці, – це підвищення ціни, але й воно необґрунтоване, переконаний Березюк.

«Обидва уряди продемонстрували, на жаль, банальну непрофесійність.  Ніхто не розуміє, що вони роблять. Якщо сьогодні запитати наших урядовців, скільки газу приходить в Україну і скільки використовують люди – відповіді не буде, я впевнений. Бо сьогодні не створено умов встановлення якісних лічильників». 

«Яскравий приклад – Борислав, місто, яке стоїть на нафті і газі, щодоби 100 000 кубометрів викидає в повітря, і цей газ ніде ніким не облікований!

Чому ці 100 000 кубометрів на добу не використовують на газовому ринку і не зменшують ціну на газ принаймні для регіону? До речі, цей газ колись – ще за Радянського Союзу – збирали і відсилали в центральну Росію, коли не було Уренгою. Чому так безвідповідально ставляться урядовці до наших надр зараз? Через непрофесійність та безвідповідальність! 

Адже легше взяти газ з російської уренгойської труби, навіть хай через Європу, поставити шалені ціни за схемою «Дюсельдорф+» чи «Роттердам+» і, в кінцевому результаті – пограбувати людей».

Енергоефективність  – це ознака цивілізованої країни. В Україні є для цього умови, але вони не використовуються.

«Сьогодні кожному олігарху вигідно, щоб в кожній квартирі палили день і ніч, бо це гроші в їхні кишені. А в уряду має бути енергозберігаюча політика. Скільки уряд дає людям грошей на «теплі кредити»? Коли люди беруть гроші  в кредит і утеплюють будинки, в них з‘являються якісь преференції? Як їх заохочують за зменшення,  інколи наполовину, використання газу. «Теплі кредити» невигідні олігархам. Тому сума на них в наступному бюджеті і не відповідає потребам навіть близько». 

Три роки тому – в 2015, фракція «Самопоміч» у парламенті виступала за скасування державного регулювання ціни на газ для населення.

Від 2015 року були створені законодавчі умови для прозорого ринку, тобто газ мав би бути український. А в частині того, що не вистачає, мав би братися чужий і створюватися балансована ціна. Чомусь нічого не було реалізовано. Тепер «Самопоміч» підтримує постанову про скасування рішення уряду про збільшення ціни на газ. 

«Лічильники, доступ до енергозбереження через «теплі кредити», зменшення споживання газу, збільшення видобутку власного газу – все це робить справді ринкову ціну. Ми їм дали можливість це зробити, а вони, як ниці управлінці, виключно працюють на російську трубу. Типове шахрайство олігархічного уряду, що дискредитує саму ідею ринку та грабує людей».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини