Березюк: «У Конституції є стаття про державну мову, але 28 років на цю статтю немає закону»

Лідер фракції «Об’єднання «Самопоміч»» Олег Березюк сподівається, що до другого читання закон про державну мову не буде зіпсований шляхом поправок, як це часто буває, і наголошує, що «Самопоміч» беззаперечно буде голосувати за цей закон. Бо його слід було ухвалити ще 28 років тому, так само як і декомунізацію.

«Є стаття Конституції – українська мова є державною мовою України. А на цю статтю немає закону 28 років, який регулює функціонування державної мови. Ми голосуємо за цей закон, бо ми розвиваємо політичну і правову систему в Україні. І ще одне речення в Конституції буде мати свою наступну форму реалізації».

Олег Березюк наголошує, що закон про державну мову не має ніякого відношення до функціонування інших мов в Україні, бо це буде інший закон (він зараз теж є і над ним треба працювати).

А опонентам закону лідер фракції «Об’єднання «Самопоміч» зауважує:
«Так, мова є символом таким самим, як прапор і герб, тому закон України про державну мову, в тому числі визначивши спосіб функціонування і регулювання використання української мови в державі, має українську мову і захистити».

Також, на думку Олега Березюка, аналогічно до закону про державну мову, слід ухвалити і закон про президента:

«Написано в Конституції, що президент є гарантом виконання Конституції, прав і всього іншого, а закону про президента – як він це має робити, чому він це має робити, яким способом, як має нести відповідальність за невиконання своїх функціональних обов’язків – немає. Тому так і рвуться до цього кріселка, бо воно має силу, а не має відповідальності».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини