Березюк: «Страх, дезінформація і бідність – це інструменти поневолення»

Лідер фракції «Самопоміч» наголошує, що сьогодні переслідування, напади і вбивства громадських активістів – це заполонення страхом країни для того, щоб люди були паралізовані і не відстоювали свої права, не боролися за свій добробут.

«Страх, дезінформація і бідність – це інструменти поневолення. Так було завжди, це не ноу-хау», – каже Березюк. І наголошує на важливості створення тимчасової слідчої комісії щодо нападів та вбивств активістів.

Створення ТСК щодо нападів на активістів є важливим символом для українських людей, що таки є хтось в Україні, хто може стати на захист громадських активістів, які підіймають свій голос, свої дії і свої руки на захист людей, яких фізично грабують.

«Чому страждають громадські активісти? Тому що вони виступили проти кланової економіки. Хто захищає кланову економіку сьогодні? Правоохоронні органи, бо вони не розслідують цих переслідувань», – підсумовує Березюк.

Лідери всіх фракцій згадували сьогодні про візит німецького канцлера Ангели Меркель, але забули згадати про її останнє запитання із саркастичною посмішкою до лідерів фракцій українського парламенту: коли ви закінчите з клановою економікою?

«І це ключове запитання. Тому що кланова економіка призводить до збідніння людей, і в тому числі, до підвищення тарифів. Сьогодні запрацював закон виявляється, який ми з вами ухвалили, про ринок газу. І сьогодні міста та організації починають закуповувати газ на відкритих торгах, і незалежні, некланові організації починають мати свою пропозицію. Що роблять кланові облгази, які є у власності олігархів? Вони блокують наслідки цих тендерів і сьогодні цілі міста, підприємства, школи знаходяться без тепла саме через це. Що це? Це кланова економіка».

Влада злилась з олігархами і не дає можливості людям включити тепло. Березюк наголошує, що два міста в Львівській області – Новий Розділ і Новояворівськ – знаходяться без тепла через олігархічну вовтузню.

Міста банально грабуються урядом. Наприклад, одне з міст східної України. Два роки тому бюджет розвитку міста – 2 млрд грн, цього року – 1.2 млрд грн,  а наступного року, в запропонованому проекті бюджету, вже буде 0.5 млрд грн. Олег Березюк обурюється, де поділись гроші міста, які воно заробляє?

«Вони закривають діри уряду. Тому що недофінансовується в деяких містах на 36%, 46%, 56% освітня і медична субвенції. Сотні дітей по всій країні не отримають за формулою свою освітню субвенцію. Це антиконституційне діяння, і ми тут про це говоримо декілька місяців, міністр освіти мовчить, як води в рота набрала. При цьому, закриваються цілі школи, щоб закрити в уряді діру на 200 млрд грн».

Міста грабуються не лише через недостатню субвенцію, каже лідер фракції, а й через недофінансування інфраструктурної субвенції для ОТГ, недофінансування відшкодування різниці тарифів, через перекидання пільг на проїзд на місцеві бюджети та недофінансування державних програм на закупівлю ліків, в тому числі інсулінів, через 75 % знижку на ставку земельного податку для Укрзалізниці, Укрнафти та Укргазвидобування.

«Грабунок продовжується і через недофінансування акцизу на роздрібну торгівлю палива. При цьому навколо міст маса нелегальних заправок. Де правоохоронні органи? Де ДФС? Де Генеральна прокуратура? Тільки тоді, коли громадські активісти виходять і блокують доступ до тих заправок, тоді з‘являються правоохоронці» – підсумовує Березюк

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини