Березюк: «Рішення про відсторонення Супрун – спроба повернути фармакологічну мафію та олігархічну владу в МОЗ»

Рішення, яким Окружний адміністративний суд Києва тимчасово заборонив Уляні Супрун виконувати обов‘язки міністра охорони здоров’я, керівник фракції «Об`єднання «Самопоміч» у Верховній Раді Олег Березюк називає антигуманним та відверто небезпечним для країни.

По-перше, такі ухвали, за його словами, ризикують повернути Україну до олігархічної системи зневаги до людей. Це зневага і до лікарів, і до пацієнтів.

По-друге, це рішення активно використовуватимуть на виборах окремі політичні сили, маніпулюючи дійсністю, дезінформуючи людей. Олег Березюк пояснює: «Таким цинічним та антилюдським способом окремі політичні сили спробують заробити собі електоральні симпатії на людях, які обдурені та дезінформовані системою».

Керівник «Самопомочі» у Верховній Раді нагадує: популярна серед українців програма «Доступні ліки», яка позбавила олігархів та фармацевтичну мафію монопольного ціноутворення на ринку державних закупівель, з‘явилась саме завдяки теперішньому МОЗ.

Крім того, завдяки системі референтного ціноутворення під час державних закупівель, закупівлям через міжнародні організації, держава закупила в онкоцентри якісніші ліки дешевше, ніж раніше. Олег Березюк підкреслює: «Якщо раніше держава купувала їх по дві-три тисячі, сьогодні ці ліки високої якості – швейцарські, німецькі, австрійські – коштують 700-800 гривень».

А все тому, що українська медицина була зруйнована протягом останніх 10 років недолугим олігархічним управлінням, яке вимивало гроші з бюджету, і фармакологічною мафією, яка створила анклав на території України: навколо ліки продавалися за референтними цінами в два-три рази дешевше, а в Україні ця фарммафія, яка складається з 5-6 людей, тримала їх неймовірно високими.

Політик підсумовує: «Так відсторонюють у деспотичних режимах, де людина ніщо! Це злочин проти людяності. Цей суд не думав про просту людину, коли ухвалював рішення. Тільки люди побачили маленький промінчик надії в зруйнованій та абсолютно невідповідальній медичній системі в Україні, відразу треба цих людей завалити. Уляна Супрун «стала на хвости» і витягла людські гроші з кишень фарммафії».

Попри те, що «Самопоміч» – опозиційна до чинного уряду і влади політична сила, Уляну Супрун на посаді очільниці МОЗ підтримує, наголошує Березюк.

«Те, що зробило МОЗ під керівництвом Супрун – це промінчик надії і сподівання на те, що медична послуга в Україні для простих людей відновлюється. Особливо для початку в частині охорони здоров’я (первинна ланка охорони здоров’я, люди свої 400 гривень тепер віддають лікарям, яким вони довіряють, а не ефемерним обласним департаментам охорони здоров’я). Хочете приклад? Поїдьте в Нову Водолагу Харківської області. Навіть у звичайнісінькому районі якість амбулаторної послуги сьогодні в сто рази вища, ніж 2-3-10 років тому. Бо є умови і якісний управлінець може їх реалізувати для людей».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини