Березюк: «Окрім символів треба будувати фундамент»

Як розповів після зустрічі із Президентом України голова фракції “Об’єднання “Самопоміч” Олег Березюк, створення Української автокефальної церкви, яка є незалежною релігійною інституцією на території української держави, є знаком віддалення України від так званих російських канонічних теренів. 

Це, беззаперечно, позитивний шлях. Але це – не заслуга чи перемога будь-кого із політиків – переконаний Березюк.

“Це заслуга і перемога мільйонів людей,  які до цього йшли протягом сотень років. Тому тут політикам треба бути набагато скромнішими”, – наголошує Олег Березюк.

Він звернувся до Петра Порошенка із закликом про те, що окрім символів незалежності країни потрібно також будувати фундамент. Ключові закони, які будують такий фундамент — це закони про антикорупційний суд, службу фінансових розслідувань, а також закон про нацбезпеку.

“На сьогодні фундаментом незалежності є боротьба із корупцією. І “Самопоміч” як опозиційна політична сила не розуміє, чому закон про антикорупційний суд так довго народжується.

Ми отримали інформацію про те, що велика група українських чиновників наступного тижня у Вашингтоні працюватиме із Міжнародним валютним фондом щодо знаходження компромісу у питанні антикорупційного суду. Дуже сподіваємось, що цей компроміс буде виключно на користь української держави та її незалежності. 

Наша позиція залишається незмінною — закон про антикорупційний суд є недосконалим. На етапі попереднього відбору суддів, щоб не порушувати Конституцію України, у комісіях обов’язково потрібно мати представників наших цивілізаційних партнерів, щоб мати шанс відібрати по-справжньому чесних суддів”, – сказав Олег Березюк.

Стосовно закону про нацбезпеку, за словами народного депутата, президент має достатньо безкомпромісну позицію: “Мовляв, я подав, а ви там голосуйте”. Але закон, насправді, порожній.

І створення служби фінансових розслідувань: “Сьогодні будь-який правоохоронний орган може залякувати будь-якого підприємця. Які б ми там закони не приймали: маски-стоп, чи маски-не-стоп, це далі продовжується. І нібито всі підтримують створення фінансової поліції. Але будучи за, чому цей законопроект не вноситься в зал і не голосується”, – акцентує Олег Березюк. 

Відтак, народний депутат назвав завданням “Об’єднання “Самопоміч” як опозиційної фракції – наполягати на відбудові фундаменту незалежної держави.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини