Березюк: «Немає альтернативи ринку землі, але немає можливості сьогодні його відкрити»

Сьогодні парламент прийняв рішення щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. За словами голови фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олега Березюка, народні депутати фракції з цього боку мають дискусійну позицію.

«Сто років тому в людей України забрали землю і ніяк не можуть її віддати. Єдиний інструмент повернення землі людям — це ринок. Але ніхто нічого не робить, аби цей ринок не був вульгарним: аби землю не скупили або агрохолдинги, або олігархи, або прокурори і судді, які мають масу готівки, обкрадаючи бюджет і людей.

Тому, з одного боку, не можна дозволити розікрасти землю. З іншого – ми мусимо змушувати владу створити правила якісного відкриття ринку і нарешті віддати людям землю», – зазначає Олег Березюк.

Згідно із позицією «Самопомочі», ринок має починатися із земель у державній власності та у власності аграрної академії. Це дозволить встановити ціну і плавно перейти до того, щоб люди мали можливість розпоряджатися своєю власністю.

«Але в голові має бути концепт — людям до сьогоднішнього дня не віддали землі, які забрали «совєти» у 1919-22 роках. Але люди разом з тим і бояться ринку, бо тоді їхню землю можуть розікрасти».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини