Березюк: «Не можна вирішувати проблеми освіти ціною самої освіти»

Голова фракцій «Самопоміч» вимагає в уряду покласти край фактичному знищенню освіти в Україні.

«Сьогодні уряд поставив Міністерство освіти і науки в залежність від страшного дефіциту бюджету. Сьогодні не те, що про розвиток, сьогодні мова іде про виживання освіти».

Олег Березюк наголошує, що через недофінансування школи закриваються. У пошуках грошей вчителі їдуть працювати за кордон.  «Ми ніколи не повернемо тих людей в якості вчителів. А це професійні люди, які пропрацювали в селах і містечках все своє життя і мають авторитет», – звертає увагу депутат.

Держава грабує освітню галузь по всій країні.

«Сьогодні субвенції тільки на зарплати (бо торік субвенція на паливо і на технічне забезпечення перекинута на плечі місцевих органів влади, які цього не витягують) бракує 4.4 млрд грн. Сьогодні вже 30% міст і сіл дофінансовують субвенцію на учня з власних бюджетів, бо школи давно би вже закрилися при наповнюваності класів на 99%».

Березюк зауважує, уряд нахабно бреше, коли каже, що це справи місцевого самоврядування. Це антиконституційний злочин.

«Сьогодні недоплачуються кошти на одного учня, які, згідно з Конституцією, повинні забезпечуватися державою. Освіта – це не просто інвестиція в майбутні покоління, це безпека всієї країни», – підсумовує депутат.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини