Березюк: «Без боротьби з корупцією українська держава і український бюджет будуть завжди служити олігархам»

Цього тижня парламент розглядатиме у першому читанні проект бюджету країни на 2018 рік. Голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк під час погоджувальної ради парламенту наголосив, що у наступному бюджеті Кабмін аж ніяк не перекриває олігархічних джерел обкрадання держави, а знову наповнює бюджет прямим чи опосередкованим підвищенням оподаткування малого та середнього бізнесу.

«Наш уряд забуває, що бюджет країни складається з двох частин. Перша — це наповнення державного бюджету і друга — це його використання. То з чого наповнюється бюджет? Не з грошей олігархів — бо митниця залишається недоторканою, бо трансфертне ціноутворення залишається на папері, а експорт природних ресурсів сьогодні відбувається за тими ж олігархічними сценаріями — із мінімальними цінами і без відповідного оподаткування.

А наповнюється він із прямого і непрямого підвищення оподаткування малого та середнього бізнесу. Лише підняття акцизу на радіочастоти свідчить про те, що сьогодні всі — і підприємці, і звичайні люди, і пенсіонери будуть платити більше за зв’язок, тому що уряд не хоче ліквідовувати олігархічні схеми, а хоче виключно з кишень людей задовольняти свої потреби.

А куди ж підуть гроші, які забирають в малого та середнього бізнесу (маю на увазі витратну частину бюджету)? На 10 мільярдів гривень збільшується фінансування центральних органів влади винятково на управління, тобто на оплату бюрократії.

Також гроші малого і середнього бізнесу ідуть на підвищення фінансування правоохоронних органів — СБУ, МВС, Генеральної прокуратури. Парадоксально, але потім ці ж органи ідуть до тих самих підприємців, середніх і малих (не до олігархів), і вимагають у них гроші за те, що вони працюють.

Гроші малого і середнього бізнесу платяться поліцейській державі, яка не шукає кримінальних злочинців, а переслідує тих, хто платить податки. Це — цинізм і побудова чи відновлення колоніальної системи в Україні», – наголошує Олег Березюк.

По-друге, голова фракції звертає увагу на кричуще пограбування бюджетів органів місцевого самоврядування: «Тільки «блиснуло» Магдебурзьке право в Україні, як цього року з’являються страшні речі, коли 8 мільярдів забирається з місцевих бюджетів на покриття боргів держави за житлово-комунальні послуги та ще 7 мільярдів — на оплату цих пільг за ЖКП».

Також Олег Березюк акцентує на необхідності належного фінасування медичної галузі. «Ми проголосували справді принципово нову філософську систему використання грошей центрального бюджету на охорону здоров’я — медичну реформу. Але вона не відбудеться без фінансування! Тому ті 7 мільярдів, які держава нібито хоче оптимізувати внаслідок реформи, треба негайно повернути в медицину. Тоді і реформа відбудеться. Та ще 4 мільярди треба повернути для того, щоб набагато краще відбувалась робота служби екстреної медичної допомоги. Адже сьогодні «швидка» практично паралізована через відсутність державного фінансування, а реформа цієї галузі відбулася, нагадаю, не сьогодні, а 4 роки тому».

Фінансування армії, за словами Олега Березюка, безумовно, потрібно нарощувати, і наступного року зростання має сягнути майже 20 мільярдів гривень. «Але всі ці статті бюджету засекречені. Так, потрібно засекречувати технології, але навіть у такій величезній військовій державі як США люди знають, на що використовується державний бюджет. Тому ми повинні впроваджувати систему цивільного парламентського контролю над оборонними витратами. Без цього ми будемо випускати міномети, які розриватимуться ще на полігонах», – переконаний народний депутат.

І останнє, на що звернув увагу Олег Березюк — це боротьба із корупцією: «Сьогодні Президент лукавить і не вносить закон про Антикорупційний суд, який вимагає українське суспільство, люди на Грушевського, світова громадськість, в тому числі Міжнародний валютний фонд. Без боротьби з корупцією українська держава і український бюджет будуть завжди служити олігархам», – підсумував голова фракції.

object(WP_Term)#13019 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини