Бабак: «Влада ігнорує інтереси та потреби ОСББ»

Незважаючи на численні декларації Президента та Прем’єр-міністра України щодо розвитку програм енергоефективності, у реальності в цій галузі існує чимало суттєвих проблем.

По-перше, за словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Альони Бабак, Фонд енергоефективності, закон про який ухвалено півтора року тому, так і не працює.

По-друге, проблеми є у об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Так, Національна комісія з регулювання енергетики цілковито ігнорує інтереси ОСББ в питаннях отримання послуг від монополістів на кшталт облгазів або НАК «Нафтогаз України». Врешті, люди на місцях вимушені самостійно боротись з відключеннями облгазів, тому що НКРЕКП змушує їх підписувати так звані договори експлуатації внутрішньобудинкових мереж газопостачання, порушуючи закон про ринок природного газу та закон про ОСББ.

Альона Бабак обурюється: «Люди пишуть листи, депутати пишуть, а Президент лише гасла з трибун виголошує, як він любить об’єднання співвласників. Треба просто сьогодні вимагати від НКРЕКП дотримання закону України про ринок природного газу і не дозволяти НКРЕКП зловживати і допомагати монополістам викручувати руки об’єднанням співвласників».

Внаслідок такої політики маємо лише 30% об’єднань співвласників у багатоквартирних будинках. І це при тому, що ОСББ – це прототип ефективної моделі управління всіма багатоквартирними будинками. Парламентар наголошує: «Їм сьогодні потрібна допомога, адже завтра в реформі житлово-комунального господарства кожен будинок буде сам-на-сам з цими монополістами, тому що співвласники кожного будинку будуть виступати в ролі управителя свого майна».

Натомість поки НКРЕКП разом з Президентом та урядом тільки гаслами говорять, як будуть підтримувати ці об’єднання, «Нафтогаз» тисне на них, нав’язуючи вимоги, яких немає в законі. Мова, зокрема, про передачу інформації про споживання газу до першої години кожного дня або дотримання лімітів використання газу в межах планових 5%.

Альона Бабак акцентує: «Для того, щоб енергоефективність в державі відбулася, щоб ми перейшли до енергонезалежності, треба не гаслами, а діями всі інститути державної влади сьогодні спрямувати на виконання законів України».

Поки ж захистом ОСББ займається лише «Самопоміч», де розуміють важливість об’єднань співвласників. Народний депутат підкреслює: «Як тільки держава почне через інститути влади діями доводити, що вона – на боці споживача, який взяв управління своїм будинком у власні руки, буде його підтримувати та захищати відповідно до норм закону, в державі буде порядок».

Підсумовуючи, Альона Бабак звертається до влади: «Тому давайте не гаслами, а діями допомагати та вносити негайно зміни в постанови Кабміну, кодекси, які затвердила НКРЕКП. Для цього ми вже скерували до цих інститутів пропозиції стосовно врегулювання актуальних питань, що турбують споживачів – пропозиції щодо зміни постанови Кабміну #867, запит до Антимонопольного комітету щодо зловживання монопольним становищем НАК «Нафтогаз України» щодо ОСББ, які мають дахові котельні, до НКРЕКП щодо негайного усунення із кодексу газорозподільних систем протизаконних вимог із укладення з ОСББ договорів експлуатації газових мереж. Чекаємо дій!»

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини