Бабак – уряду: «Треба вирішувати проблеми, а не замовчувати та перекладати на місцеву владу!»

Під час години запитань до уряду в парламенті народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак наголосила на трьох важливих проблемах, які Кабмін має якомога швидше вирішити.

По-перше, проблема існування в Україні безнадійних боржників з енергетики, яка оголилася після ухвалення закону про ринок електроенергії. Такими боржниками є державні шахти та величезне підприємство «Вода Донбасу». Воно є комунальним та має 2,4 мільярда боргів за електрику. Незважаючи на те, що Прем’єр-міністр говорить, що комунальні об’єкти є відповідальністю місцевої влади, в цьому випадку, переконана парламентар, є необхідність через рішення РНБО внести «Воду Донбасу» в окрему позицію для формування тарифів та визначення механізму відшкодування боргів за електрику. Адже «Вода Донбасу» дає воду споживачам на окупованих і неокупованих територіях України. Минулого року із державного бюджету ми всі покрили 1 млрд грн заборгованості за електрику цього підприємства, а що планують в уряді робити з 2,4 млрд грн? Цього року відповіді немає. Має бути встановлений жорсткий контроль за розрахунком тарифів на воду і каналізацію цього підприємства та щомісячний контроль за рівнем доходів і витрат. При таких обсягах боргів не звертати уваги на цей стратегічний об’єкт критичної інфраструктури означає нехтування питаннями національної безпеки.

Альона Бабак переконана: «Не можна перекладати на місцеве самоврядування вирішення проблем. Не можна банкрутити через неплатежі «Воду Донбасу» інше державне підприємство – «Укрінтеренерго», не вирішуючи або замовчуючи це питання».

Друга проблема, на яку народний депутат вказала Кабміну, стосується необхідності розроблення та представлення посадовцями програми конверсії державних шахт. Це необхідно, щоб люди після закриття шахт не залишились ні з чим та отримали роботу.

По-третє, вчергове представники «Самопомочі» закликали урядовців негайно втрутитися в ситуацію, що склалася у місті Борислав, де нафта буквально тече ріками та загрожує безпеці та здоров’ю його жителів.

object(WP_Term)#12918 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини