Бабак про підвищення ціни на газ: “Нас зробили простаками, яких ошукали!”

19 жовтня Кабмін ухвалив рішення про чергове підняття ціни на газ для населення, цього разу на 23,5%. “Це нонсенс. Нас зробили простаками, яких ошукали”, прокоментувала це рішення народний депутат від “Об’єднання “Самопоміч” Альона Бабак.

Парламентар продовжує: “Ми постійно чули про те, що маємо піднімати ціни газу до рівня європейських цін. Так от, 23% – це не імпортний паритет. Це якась незрозуміла половинчаста міра. Тобто, очевидно, що нас очікує ще підвищення цін”.

“Чому в такому випадку ціни підняли на 23,5%? Я вважаю, це буде додатковий прибуток “Укргазвидобування”, – говорить Альона Бабак. – До цього рішення прибуток вже становив 40% від продажу. А після підняття на 23% прибуток буде становити 50%”.

“Нас роблять просто ідіотами!, – наголошує народний депутат. – Я як людина, яка також повинна за все це платити, вважаю, що мене уряд дурить разом з МВФ. Мені, як і кожному з нас, нав’язують ціну для збільшення прибутковості української компанії “Укргазвидобування”. Вони розповідають нам, що потім ідуть дивіденди в бюджет, з тих дивідендів нам платять субсидії.

Тобто, спочатку піднімають ціну, роблять людей біднішими. Потім кошти йдуть в бюджет, і далі розподіляють кошти на адресну соціальну допомогу у вигляді субсидій. Створюється ланцюг штучного заганяння українців у бідність, або вимивання з кишень сімейних бюджетів коштів на оплату газу”.

“Якщо уряд не профінансує на 100% поквартирний облік газу, а залишить драконівські норми споживання газу для тих, кому квартирні лічильники не по кишені, не виділить мінімум по 2 мільярди гривень на утеплення будинків на кожну область та не підтримає інвестиції в регулювання подачі теплоносія в будинки через переведення систем централізованого опалення та гарячого водопостачання з  чотирьох-трубних (з використанням центральних теплових пунктів) на двох-трубну (тобто з індивідуальними тепловими пунктами в кожному багатоквартирному будинку), то вважаю, що чинні урядовці мають  готуватися до закінчення своєї політичної кар’єри”, – підсумовує Альона Бабак.

object(WP_Term)#13145 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини