Бабак подала запит для захисту споживачів газу, що отримують субсидію

Субсидіантам, які користуються газом без лічильників, а це близько 3,3 млн сімей, з серпня газопостачальні компанії здійснюють нарахування за нормами споживання, які втричі більші, ніж соціальні. Причиною цього стало рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 травня 2018 року, яким скасовано ряд постанов уряду, в результаті чого, для розрахунків за газ було повернуто високі норми споживання. 

Разом з тим, нормативи споживання газу для призначення субсидії залишаються набагато нижчими. 

Для прикладу, за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання, встановлена норма споживання газу- 9,8 куб.м/люд.місяць, а норматив для встановлення субсидії – 3,3 куб.м/люд.місяць. 

Тобто, у одержувача субсидій через брак коштів для розрахунку з газовиками буде накопичуватися безнадійна заборгованість на різницю між встановленою нормою споживання та соціальною. Отже, окрім боргів, такий споживач ще може втратити право на субсидії через неможливість вчасно розраховуватися. 

Є три рішення цієї проблеми – регулятор має вимагати від газорозподільних підприємств негайного встановлення лічильників газу одержувачам субсидій, друге – органи місцевого самоврядування, користуючись статтею 34 Закону про місцеве самоврядування, можуть затвердити окрему бюджетну програму як додаткову соціальну гарантію шляхом встановлення субсидіантам лічильників газу. І третє – найбільш потужне і одноразове – це ухвалення окремої державної програми для забезпечення соціального захисту вразливих верств населення та забезпечення енергонезалежності. 

Для захисту населення-споживачів газу, що отримують субсидію, народним депутатом Альоною Бабак сьогодні подано депутатський запит Прем’єр-міністру Гройсману В.Б. з проханням термінового врегулювання проблеми щодо невідповідності норм споживання газу і соціальних нормативів споживання газу для нарахування субсидій та розглянути можливість розроблення державної програми.

Запит

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини