Бабак: «Парламент має об’єднатися навколо ідеї «зеленої» України»

За словами народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Альони Бабак, 26 народних депутатів із майже всіх політичних сил зареєстрували законопроект, який дозволить скерувати на переробку майже третину побутових відходів. Однак ця ініціатива, на жаль, блокується парламентом.

«Європейський союз другий рік поспіль впроваджує економіку замкнутого циклу, яка базується на засадах збереження екології. Україна торік заплатила 50 мільйонів доларів за макулатуру, ввезену на територію країни. 20% склобою ми також імпортуємо. 50% ліній переробки вторинного пластику є незавантаженими. І при цьому, 94% побутових відходів ми вивозимо на полігони – на жаль, лише 6% всього побутового сміття, яке генерує наша держава, переробляється», – наголошує Альона Бабак.

Народний депутат закликає Верховну Раду об’єднатися навколо ідеї добробуту країни, розпочати той процес, який сьогодні самостійно роблять волонтери на всіх рівнях:

«Ми повинні ухвалити закон про упаковку та відходи упаковки і почати будувати «зелену» Україну. Таким чином, ми створимо інструмент розширеної відповідальності виробника за відходи від його продукції в упаковці. Тоді роздільне збирання відходів, що сьогодні є волонтерськими ініціативами, може стати реальною практикою по всій країні».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини