Бабак: «Обіцянки кандидатів у Президенти знизити ціну на газ – це маніпуляції і безвідповідальність»

«Те, як змагаються кандидати у Президенти щодо питання ціни на газ – це певна маніпуляція. Ми розуміємо, що можна зменшити ціну на газ однозначно. Практично удвічі. Бо сьогодні 40% ціни газу – це прибуток «Нафтогазу України». Але питання в іншому: чи може на себе взяти відповідальність кандидат у Президенти, пообіцявши людям зменшення ціни  без визначення джерела відшкодування міжнародних боргів, які є у держави Україна цього року», – говорить депутатка «Самопомочі» Альона Бабак.

Вона пояснює: зобов’язання України щодо боргових зобов’язань становлять 40% державного бюджету. І частина цих грошей нам надходить у вигляді коштів від МВФ, тобто фактично це перекредитування. Але МВФ розраховує, що Україна, збільшивши ціну на газ, отримає в бюджет гроші у вигляді дивідендів, і ці дивіденди підуть на погашення наших  боргів.

Отже, кожен кандидат у Президенти, який обіцяє зниження ціни на газ, повинен описати, де він візьме гроші для розрахунків за кредитами. Або: як він буде аргументувати МВФ, що повертає країну до ціни на газ попередніх періодів.

Кандидат у Президенти від «Самопомочі» Андрій Садовий не обіцяє зниження ціни на газ, його пріоритети інші. Він міг би стати на сторону нових переговорів з МВФ, не кажучи про зменшення ціни на газ, але запобігаючи подальшим підвищенням цієї ціни.

Бабак наголошує: «Наша команда не обіцяє зменшення ціни на газ удвічі, наша команда бореться за те, щоб у подальшому ціна на газ не зростала. Бо йти назад – це порушення всіх існуючих угод, які є сьогодні в України з міжнародними партнерами, які дали нам гарантії для того, щоб Україна сьогодні не була у стані дефолту. Говорити про те, що ми зараз повернемось назад – це безвідповідальність. Команда Садового за те, щоб жодних подальших підвищень ціни, перш ніж ми побачимо, що утепленими є щонайменше 33% багатоквартирних будинків  або 100% квартир мають лічильники газу – от це може на себе брати команда Садового і він сам через перемовини з тим самим МВФ».

Андрій Садовий пропонує також подальшу демонополізацію енергетичних ринків через створення енергетичної біржі, яка би могла домогтися здешевлення і нафти, і газу, і вугілля для виробництва електрики і подачі блакитного палива в кожну квартиру.

«Андрій Садовий говорить про те, що сьогодні програми утеплення  та енергоефективність  – це пріоритет держави. Тому що скільки би ми не зменшували або не збільшували ціну на газ, якщо людина залишається в будинку, в якому втрачається тепло і відбувається марнотратство, то це безгосподарність. Ми мусимо почати з серйозного утеплення будинків», – каже Альона Бабак.

А що відбувається зараз? Фонд енергоефективності за законом вже другий рік існує, але жодна копійка ще не витрачена. А програми «теплих кредитів» були суттєво недофінансовані минулого року попри величезний попит.

Сьогодні пріоритетом команди «Самопоміч» є забезпечення економічної та енергетичної безпеки держави передовсім через наведення ладу в кожному будинку, де споживається енергетичний ресурс. Як наголошує Бабак, далі залежними від імпорту газу ми бути не можемо: «Без залежності від імпорту газу ми зможемо бути серйозним гравцем на енергетичному ринку Європи. Тому що Україна сьогодні є другим найбільшим виробником газу в Європі. Ми себе забезпечуємо на 60% власним газом і це разом з промисловістю, на потреби населення ми практично повністю себе забезпечуємо. І питання в тому, щоб через енергоефективність, через розвиток зеленої енергетики – і це є в програмі Садового – ми собі забезпечили енергетичну безпеку».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини