Бабак: «Монетизація субсидій зробить їх по-справжньому ефективними»

Днями на засіданні міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо монетизації субсидій було заявлено, що уряд пропонує перехід на їх грошові виплати в три етапи. Член групи та народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак розповідає:

«Перший етап – з 1 січня 2019 року для нових одержувачів субсидій, які звернуться за субсидіями з новим пакетом документів.

Другий етап – з 1 травня 2019 року, коли будуть долучені до монетизації сім‘ї, яким субсидія буде призначатися та розраховуватися на неопалювальний сезон 2019 року. І лише з 1 жовтня 2019 року – це третій етап, уряд вважає, що зможе забезпечити повний перехід на монетизацію для всіх домогосподарств, які одержують пільги та субсидії».

«Але поки що, – наголошує парламентар, – ми не маємо викладеного на папері механізму або порядку монетизації субсидій, аби переконливо сказати, чи дійсно людина матиме можливість впливати на цей грошовий рахунок. Позиція «Самопомочі» була завжди така – людина, як одержувач соціальної адресної допомоги від держави, повинна бачити на своєму власному рахунку суму коштів, які держава їй гарантує для розрахунків за комунальні послуги, та мати можливість розпоряджатися невикористаною сумою субсидій завдяки економному споживанню».

Тоді, розуміючи, що держава, наприклад, гарантує виплату на комунальні послуги 1 000 гривень, громадянин може зекономити та використати залишок суми на інші цілі.

«Безумовно, питання обговорень, використання має відбуватись виключно на цілі енергозбереження чи на оплату послуг в наступному періоді чи на будь-що, – підкреслює народний депутат. – Але ключова річ, що одержувач субсидій повинен від держави отримати на свій рахунок суму грошей та розпоряджатися нею свідомо. Зараз людина не бачить ніякої зацікавленості, скажімо, в утепленні свого будинку. Тобто, ніяким чином не впливає на те, що після утеплення вона могла би спрямовувати частину зекономлених коштів на інші цілі».

«Поки що я не маю від уряду концепції, чи заплановано дати людям можливість користуватися залишками коштів на рахунку після оплати комуналки, як людина вважає за потрібне. Тому будемо слідкувати за реальними пропозиціями та враховувати, що треба змінювати», – підсумовує Альона Бабак.

Нова система субсидій повинна дати людям мотивацію раціонально споживати ресурси через можливість розпоряджатися залишками субсидій, впевнена народна депутатка. До вівторка, 16 жовтня, парламентар надасть свої пропозиції щодо механізму монетизації субсидій міжвідомчій робочій групі.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини