Бабак: «Люди мають бути захищені під час впровадження реформ»

«Самопоміч» вимагає від уряду негайно поінформувати населення про використання коштів Фонду енергоефективності, негайної державної програми з встановлення індивідуальних лічильників газу і фінансування повноцінної  компенсації різниці в тарифах для підприємств водо- і теплопостачання, щоб не перекладати на місцеві бюджети і громадян всі наслідки реформ енергетичної  галузі.    

Депутат політсили Альона Бабак зауважує: «Допоки держава і парламент не будуть зважати, що всі реформи повинні супроводжуватись належним захистом кожного громадянина України в повному балансі інтересів – і вода, і тепло, і електрика, і газ, і лічильник, і утеплення – ми не можемо говорити про економічні реформи в енергетичний галузі».

Адже і урядовці, і депутати постійно говорять  про те, як важливо мати збалансовані підходи до утеплення будинків та встановлення лічильників і лише після цього підвищувати ціни на енергоносії  до ринкових. В реальному українському житті ситуація кардинально інша, наголошує Бабак.

«Де наш уряд сьогодні, де представники всіх органів влади у просуванні роботи надзвичайно важливого Фонду енергоефективності, для наповнення якого бюджетом передбачено 3.2 млрд грн. Скажіть, в якому дворі, в якому місті люди знають, що їм треба зробити для того, щоб скористатися цим величезним ресурсом державного бюджету України і забезпечити утеплення своїх будинків? Де порядок компенсації вартості встановлення лічильників газу, які уряд рік не спромігся надати людям, і зробив людей заручниками скажених нормативів споживання газу та розповідає: ви не платіть, що там суди постановили для облгазів. А де уряд із системою захисту громадянина в умовах серйозних реформ енергетичного сектору?

Де уряд, який лобіював би не лише реформи сектору газопостачання, а й розвиток інших галузей життєзабезпечення держави? Це системи теплопостачання, системи водопостачання».

На думку депутатки, люди під час впровадження реформ мають бути захищеними, а виділені бюджетом для водо- і теплопостачання гроші для міст та громад мають використовуватись за призначенням, а не про людське око: «Одеса вчора була півдня без води. Чому? Всі запитують, що можна було зробити? А можна було хоча би 200 млн грн на програму «Питна вода України» виділити. А куди пішли гроші? Гроші пішли на спортивні майданчики  мажоритарних депутатів у передвиборчий рік для політичної корупції».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини