Бабак: «Держбюджет-2019 перетворився на гаманець для Президента та прем’єра»

Проект державного бюджету на 2019 рік перетворився з бюджету для українців на гаманець для українських Президента та прем’єра.

Що стосується галузі ЖКГ, то, за словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Альони Бабак, в документі, по-перше, передбачено 9 мільярдів надходжень з ренти за видобуток природного газу. Вона пояснює: «І передбачено, що з травня буде друге підвищення ціни газу на одну тисячу, тобто щонайменше до 9 550 гривень. За рахунок того, що буде вдруге збільшена ціна газу, передбачено, що збільшаться надходження до державного бюджету у вигляді ренти. Отже, ці 9 мільярдів ми спочатку заплатимо в бюджет, а далі очікуємо, що щось повернеться людям. Насправді на програму ЖКГ нічого не повертається».

Ще один недолік документа – відсутність фінансування житла для молоді.

По-третє, закриваються екологічні програми. Альона Бабак наводить приклад: «На програму «Питна вода України» – нуль. При цьому, ми всі платитимемо в десять разів збільшений екологічний податок. Це означає, що, наприклад, всі підприємства теплопостачання, які спалюють газ, виробляють тепло, повинні будуть в десять разів більше заплатити за викиди, і ми очікуємо знову на підвищення тарифів».

«Я, наприклад, за те, – продовжує парламентар, – щоб екологічні програми були профінансовані, навіть через збільшення податку екологічного. Але я не бачу, що спрямування видатків бюджету йде на підвищення якості нашого життя, поліпшення екологічної ситуації».

Також недостатньо фінансування в проекті держбюджету передбачено на субсидії. Їх рівень фінансування залишився на тому ж рівні, що і був в першому поданні урядом проекту бюджету на 2019, тобто мова про 55 мільярдів. «Єдине, – говорить Альона Бабак, – ми побачили розподіл цих грошей. 20 мільярдів йде на виплату субсидій в грошовій формі та так звану монетизацію, а 35 мільярдів буде йти в тій самій формі, як раніше, через взаємозаліки».

«Я бачу проблему, – підсумовує народний депутат, – що цих коштів не вистачить, тому що вже маю інформацію від Асоціації міст України про те, що держава боргує щодо перерахування субсидії на місця 5 мільярдів. Щонайменше 60 мільярдів мало би бути на наступний рік, щоб врахувати борги цього року. Цих коштів ми не бачимо».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини