«Аукціони на «зелену» енергію – це шлях проти «енергетичних олігархів», – Андрій Садовий

Сьогодні парламент повинен розглянути законопроект про запровадження спеціальних аукціонів у відновлювальній енергетиці. Ініціатором та співавтором проекту закону є народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Лев Підлісецький.

На його переконання, такий досвід є найпопулярнішим механізмом підтримки розвитку відновлюваних джерел енергії у Європі. Всі інвестори, які хочуть виробляти електроенергію з вітру чи сонця, зобов’язані брати участь в аукціоні. Той інвестор, який запропонує найнижчу ціну, отримає право на будівництво свого проекту.

В Україні ж уже десять років діє «зелений тариф» – фіксована ціна на електроенергію, вироблену з відновлювальних джерел. Вона встановлювалася, щоб стимулювати розвиток цієї галузі (згідно з Національною енергетичною стратегією, до 2035 року частка відновлювальної енергетики в Україні має сягнути 25%), щоправда, за ці роки технології стали сучаснішими, ефективнішими та дешевшими.

«За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, чверть людей у світі помирають через погану екологію. Думаю, в Україні ситуація далеко не ліпша. А хто в нас є одним з найбільших забруднювачів повітря? Електростанції.

Тому «зелена» енергетика має розвиватися. Аукціони, які пропонує «Самопоміч», спрямовані на ринок – проти надприбутків «енергетичних олігархів» і за конкуренцію. Тобто ми можемо отримати інвестиції і дешевшу енергію, виробництво якої ще й не шкодитиме здоров’ю людей і довкіллю. Переконаний, такі речі треба тільки підтримувати», – каже лідер «Самопомочі» Андрій Садовий. 

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини