Антикорупційне бюро має запрацювати вже з нового року – Соболєв

Антикорупційні ідеї, які ми просували при творені коаліції прості та дієві. Про це зазначив Голова громадського люстраційного комітету, обраний до Верховної Ради від «Обєднання «Самопоміч» Єгор Соболєв.

«Перша ідея, закладена в коаліційній угоді – це те, що державний аппарат має стати якомога меншим. Там де без державного втручання можна обійтися – треба без нього обходитися. Друга – стосунки громадянина з Урядом мають в решті решт – стати електронними. Нині ми беремо шалену кількість довідок, погоджень, підтверджень, і це в результаті, і формує корупцію. Тому ми маємо запровадити просте правило, якщо у держави є інформація про громадянина – починаючи від його прізвища, закінчуючи місцем його реєстрації – то держава не має права вимагати цієї інформації від громадянина. Ми живемо в 21 столітті, тому повинні створити державу 21-століття», – зазначив Соболєв.

Крім того, він зазначив, що кошти платників податків мають витрачатися прозоро і публічно.

«Має бути сайт, де в режимі реального часу видно, яке підприємство за якою платіжкою і на який рахунок переводить гроші. І тоді журналісти, експерти і особливо правоохоронні органи разом з суспільством будуть це бачити і контролювати», – констатує він.

Ще одним спільним зобовязанням підписантів коаліційної угоди, за словами Соболєва є запуск роботи антікорупційного бюро.

«Антикорупційне бюро, новий орган, закон про який вже ухваленний – має нарешті запрацювати. Ми взяли зобовязання дати йому фінансування, організувати набір людей, вже з початку наступного року», – зауважив майбутній парламентар.

Також Соболєв наголосив на необхідності запровадження практики, коли декларації всіх високопосадовців будуь доступні в Інтернеті.

«Має запрацювати спеціальна служба, яка перевірятиме чи дійсно по-справжньому чиновник все зазначив у ній. Найкращою такою службою безумовно має стати саме суспільство, а для цього воно має саме спочатку опинитися в Інтернеті», – підсумував він.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Боротьба з корупцією