Анна Романова закликає Київраду не збільшувати туристичний збір

Народний депутат від фракції «Об`єднання «Самопоміч» Анна Романова закликає Бюджетну комісію Київської міської ради не ухвалювати рішення щодо встановлення туристичного збору у розмірі 0,5% від мінімальної зарплати для внутрішніх туристів (+42 грн/добу за двомісний номер) та 1% від мінімалки для іноземців (+84 грн/добу за двомісний номер). 

Парламентар наголошує: «Це рішення «вдарить» не по хостелах, які зараз працюють в тіні та дратують киян, бо вони і надалі працюватимуть нелегально, а по тризіркових готелях та апартаментах, які зараз працюють законно».

Так, у разі ухвалення зазначеного рішення ціна економ-готелю майже зрівняється з вартістю проживання у чотиризірковому готелі, що призведе до непропорційного ціноутворення та неконкурентних з європейськими цін.

Крім того, дискримінаційно виглядає ініціатива запровадити більший туристичний збір для іноземців, які також можуть приїздити до Києва у відрядження. «Номер буде вартувати дорожче, ніж для українців, – наголошує Анна Романова. – Це не на користь толерантній та гостинній столиці».

Підсумовуючи, народний депутат закликає депутатів Київради не повторювати помилок народних депутатів та не голосувати за невиважене рішення. 

Нагадаємо, парламентарі, котрі підтримали зміни до Податкового кодексу, вирішили, що туристичний збір, який у всіх країнах світу справедливо вираховується від вартості проживання, в Україні буде нараховуватись у фіксованій ставці від мінімальної заробітної плати. Цим Верховна Рада нанесла величезний удар по українській туристичній індустрії, підставивши готельєрів, власників хостелів та сільських садиб.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини