Анна Романова: «Туризм в Україні – це втрачені можливості»

Анна Романова і  «Самопоміч» закликають усі політичні сили підписати з туристичною індустрією меморандум, який складається з 10 чітких дій. Лідер політсили Андрій Садовий вже цей меморандум підписав.

Романова наголошує: «Щоби бути конкурентними та успішними в туризмі, ми маємо всі об’єднатись і піти назустріч українській туристичній індустрії».

Нині ж український туризм – це втрачені можливості держави у сфері, яка торік стала другою за темпами зростання у світі, а за кілька років стане першою. Туристична індустрія могла б принести десятки мільярдів доларів, але проблема в тому, що підтримують її тільки словами, діями ж навпаки – руйнують.

Анна Романова зазначає: «Ми багато говоримо про туризм, але при цьому туризм у ВВП країни має нижче 2%, тоді як у європейських країнах це понад 10%. Для розвитку українського туризму потрібна політична воля: не треба казати, мовляв, відпочивайте в Україні, а самим їхати на Мальдіви».

В Україні, на думку Романової, відсутня стратегія розвитку туризму, до того ж, великий податковий тиск на галузь.

«В усіх країнах ЄС є знижений ПДВ на підприємства гостинності: готелі, транспортні перевезення. Якщо ми кажемо, що Україна – це Європа, то й податки мають бути європейськими. У сусідній Польщі ПДВ на готелі 8%, а в нас 20%. А турзбір в новому податковому кодексі такий, що в деяких населених пунктах він становить 7 євро (у Польщі максимальний 0.5 євро)».

Якщо додати ще сюди розбиті дороги, плату за бронювання квитків, яку запровадила «Укрзалізниця» з 1 січня, візу українську, яка вдвічі дорожча за Шенгенську,  а отримати її набагато складніше, воєнний конфлікт, який ми переживаємо, ніхто до нас не поїде – ні відпочивати, ні інвестувати.

Анна Романова навела дані рейтингу Давоського економічного форуму: із 136 країн Україна посіла 88 місце за привабливістю у туризмі і подорожах. Ця сходинка була б вищою, якби держава дбала про  свою туристичну галузь.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини