Анна Романова: «Місцеві царьки закривають освітні заклади, на приміщення яких хтось поклав око»

Поки міністр освіти та науки розповідає про курс на модернізацію закладів професійно-технічної освіти, по всій країні закривають відповідні освітні заклади. Більш того, наголошує народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Анна Романова, в проекті державного бюджету на 2018 рік, за який не голосувала «Самопоміч», не було передбачено грошей на цю модернізацію, а Міністерство фінансів та профільний міністр розіслали головам обласних адміністрацій листи, де була мова, в тому числі, про скорочення закладів профтехосвіти.

«Елементарний приклад, – обурюється парламентар, – місто Чернігів. Ми неодноразово зверталися до Прем’єр-міністра, до міністра освіти стосовно питання закриття ліцею побуту.

Міністр і Прем’єр-міністр Гройсман обіцяли фракції «Самопоміч», що цього ніколи не станеться. Цього літа ліцей побуту припинив своє існування. Таких прикладів можна навести безліч по всій Україні».

Вона продовжує: «Ми вчора проголосували за дуже потрібний закон про інклюзивну освіту для дітей з особливими освітніми потребами. Але водночас в Чернігові планується закрити школу для дітей з особливими освітніми потребами. Так що ж насправді відбувається? Про яку систему освіти ми говоримо?!»

При цьому, немає даних про методологію скорочення та кількість закритих закладів внаслідок «модернізації». Так, Анна Романова уже два місяці не отримує відповіді на депутатський запит з цих питань.

Вона підсумовує: «Закривають заклади без методології, так, як місцеві царьки – мери або сільські голови – вважають за потрібне. Зазвичай закривають саме ці заклади, які мають дуже привабливі приміщення в центрі міста або дуже привабливі гуртожитки, на які хтось вже поклав око. Тому нам треба, щоб конкретні люди, конкретні посадовці з Міністерства фінансів і Міністерства освіти понесли відповідальність за те, що ми безповоротно втрачаємо систему освіти, а Україна стає непривабливою для інвесторів».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини