Анна Романова: «Дуже важливо ставитись до культури як до галузі економіки, яка може створити робочі місця»

Верховна Рада ухвалила за основу проект закону #6738 щодо визначення поняття «креативної індустрії». Метою документа є визначення відповідного терміну на законодавчому рівні, що дозволить чітко ідентифікувати види діяльності, які створюють творчі послуги і продукт, та забезпечити їх подальший сталий розвиток. 

Більшість представників фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді документ підтримали. За словами народного депутата від «Самопомочі» Анни Романової, перевагами 6738 є, по-перше, той факт, що він визначає культуру як індустрію, яка має створювати робочі місця та продукт з надлишковою вартістю. «Дуже важливе, – зауважує парламентар, – ставлення до культури як до цілої галузі економіки, яка може створити додаткові робочі місця. Наприклад, є якийсь музей, галерея, бібліотека. В Європі до цього давно ставляться як до об’єкта, який має приваблювати мешканців, туристів, створювати різноманітні послуги. Це можуть бути послуги з оцифрування якихось творів». 

По-друге, законопроект стосується питання податкових преференцій для креативного класу, тобто людей, які працюють в галузі культури. Анна Романова акцентує: «Якщо ми зараз не створюємо умов, щоб креативний клас країни залишився у нас, то всі креативні працівники дуже затребувані не лише в країнах ЄС, а на сьогоднішній день навіть в Китаї». 

Народний депутат підсумовує: «У XXI столітті, коли повним ходом йде автоматизація населення, через декілька років запанує штучний інтелект, все, що становитиме вартість, це якраз креативність. Навіть якщо взяти сучасну освіту та навички, які знадобляться сучасній людині, то на першому місці – креативність. Україна має стати на рейки цивілізованої сучасної держави, де завдяки креативному класу створюються робочі місця, надлишкова вартість для території, як вже давно в розвинених країнах світу». 

object(WP_Term)#12931 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини