Анна Романова:  «Бюрократія в’їзду в Україну нищить нашу гостинність!»

Туристичні організації і організації медичні, які зацікавлені в іноземних пацієнтах, пишуть петицію до президента України, де запропонують кроки візової лібералізації для іноземців. Це своєрідна дорожня карта, яка за короткий період дозволить збільшити туристичний потік в Україну удвічі, що залучить додаткові мільярди доларів в українську економіку і зможе поліпшити імідж нашої держави.

Петицію підтримує і депутатка «Самопомочі» Анна Романова. За її словами, це не перша така пропозиція:
«Ми ці звернення писали до Порошенка, до уряду Гройсмана, до міністра закордонних справ, але реакції не було. Те, як нова влада відреагує на ці прості пропозиції, стане лакмусовим папірцем того, наскільки вони зацікавлені в гостинному іміджі України».

Український туристичний потік зменшився вдвічі з 2014 року. І не лише тому, що в Україні почалася війна і російська пропаганда стверджує, що тут небезпечно. А ще тому, що сьогодні Україна – одна з найзакритіших держав світу. Адже для того, щоб в’їхати до України, громадяни 126 країн світу мають отримувати візу. Процедура ця доволі корупційна та бюрократична.

Романова наголошує: «Наприклад, громадяни Австралії, Нової Зеландії мають отримувати українську візу попри те, що більшість країн світу для них безвізові. Українська віза вдвічі дорожча, ніж Шенгенська».

Крім того, з 2019 року МЗС скасувало дуже зручну для іноземців процедуру «віза по прильоту». А коли іноземець прилітає і одразу отримує візу, то, звичайно, були усунуті корупційні процедури. Зараз нібито запровадили процедуру електронних віз, але вона не працює. Зі слів представниці «Самопомочі» Романової, порушуються всі строки отримання цієї візи. «Аплікант, який подав заявку, фактично не знає, яка стадія її розгляду. Дуже часто прикордонні служби тримають іноземних туристів по прильоту і змушують їх проходити принизливу процедуру допитів. Про який імідж гостинної держави можна говорити після таких процедур?»

З власного досвіду Романова заявляє, що українські прикордонники часто більше мають питань до заможних туристів та інвесторів, ніж до потенційних мігрантів.

«Треба розвивати український туризм. Мало того, що ми щороку втрачаємо мільярди коштів лише тому, що українці їздять відпочивати за кордон. Так ще робимо нашу країну закритою для тих, хто хоче сюди приїхати».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини