Андрій Журжій: «Закон про податок на виведений капітал дасть Україні конкурентну перевагу щодо країн-сусідів»

Кабінет міністрів під час засідання 4 жовтня попередньо схвалив законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо податку на виведений капітал». Документом пропонується запровадити податок на виведений капітал замість податку на прибуток.

На засіданні уряду був присутній народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Журжій, котрий закликав присутніх підтримати документ. Він певен: це піде Україні на користь.

«Найбільше застережень щодо цього законопроекту стосується можливого розбалансування бюджету, але я хочу запевнити, що таких втрат не буде, – пояснює народний депутат. – Для прикладу, коли ми знижували ЄСВ на 40%, казали, що у нас будуть серйозні втрати, які попередньо оцінювали у 60-100 мільярдів. Коли ж подивилися комплексно у 2016 році, виявилося, що ми мали + 7 мільярдів гривень.

Так само, коли ми оцінюємо вплив податку на виведений капітал, маємо чітко порахувати, якими будуть додаткові надходження від податку на додану вартість, тому що це і легалізація економіки, і нові інвестиції, скільки у нас буде додаткового податку на доходи фізичних осіб, тому що це нові робочі місця. У нас так само будуть додаткові неподаткові надходження, тому що основними платниками податків є іноземні або державні компанії.

Останні сплачують частину прибутку до державного бюджету як неподаткові платежі. Тому я впевнений, що ми матимемо виключний плюс».

Крім того, за словами Андрія Журжія, прийняття законопроекту дасть Україні конкурентну перевагу порівняно з країнами-сусідами та новий поштовх для розвитку й інвестицій.

«Тим більше, цей механізм у нас сьогодні чудово працює у вигляді фіксованого сільськогосподарського податку, коли фактично компанії не оподатковуються до моменту виплати дивідендів, і ми маємо серйозне зростання. Тому прохання підтримати та впроваджувати з 2018 року», – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини