Андрій Журжій: «Податковий комітет парламенту хоче незаконно повернути податкову міліцію»

Як повідомляє народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Журжій, сьогодні Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики на засіданні проголосував за повернення співробітникам податкової міліції повноважень.

«Це зробили, підтримавши правку №10 народного депутата Ніни Южаніної до законопроекту № 0940 «Про внесення змін до ПКУ щодо оподаткування спадщини». По-перше, правка була внесена незаконно, адже законопроект був рекомендований комітетом ще 20 квітня 2016 року, відтак, всі правки комітету ще тоді були погоджені. Однак, думаю, вже сьогодні вказану правку намагатимуться протягнути через парламент і проголосувати», – зазначає Андрій Журжій та додає, що присутній при цьому на засіданні представник Міністерства фінансів виступив проти проголосованих на комітеті змін.

Нагадаємо, на початку січня стало відомо, що при голосуванні за зміни до Податкового кодексу України 21 грудня із закону було виключено розділ, який визначає правове становище податкової міліції і закріплює повноваження її представників. Вказана норма позбавила податкову міліцію відповідних прав з 1 січня 2017 року, а це означає, що будь-яка їхня діяльність з цього дня перебуває поза межами закону.

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» наполягає на необхідності ліквідації податкової міліції як дискредитованого органу, який чинить тиск на бізнес та витрачає на своє утримання більше коштів, аніж залучає до бюджету.

Замість податкової міліції необхідно створити новий орган, який займатиметься не тиском на бізнес та корупцією, а по-справжньому боротиметься з економічними злочинами. Таким відомством має стати фінансова поліція, законопроект №4228 про створення якої народні депутати «Самопомочі» зареєстрували ще у березні 2016 року.

object(WP_Term)#12919 (16) { ["term_id"]=> int(94) ["name"]=> string(18) "Економіка" ["slug"]=> string(9) "economics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(94) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(202) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(94) ["category_count"]=> int(202) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(18) "Економіка" ["category_nicename"]=> string(9) "economics" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#12920 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Економіка