Андрій Журжій: «Одним інструментом тиску на бізнес стало менше»

23 травня Велика Палата Верховного Суду задовольнила дві касаційні скарги суб’єктів господарювання та вказала, що ухвали слідчих суддів про призначення позапланових перевірок у рамках кримінального провадження підлягають апеляційному оскарженню. 

«В Україні поширена практика призначення податкових перевірок у рамках кримінального провадження за зверненнями слідчих суддів.
Кримінально-процесуальним кодексом призначення таких перевірок судами не передбачено. Тим не менше, суди за зверненнями правоохоронних органів виносять такі ухвали і, що головне, ці ухвали, за чинним законодавством, не підлягають оскарженню. 
Відповідно, – наголошує Андрій Журжій апеляційні суди відмовляли в оскарженні таких ухвал. 
Ми неодноразово звертали увагу на незаконність цих дій слідчих суддів
 Сьогодні Велика Палата Верховного Суду винесла рішення, яким в двох справах був скасований недопускдо розгляду апеляційних скарг».

«Фактично, ми розраховуємо, що 29 травня буде оголошено повний текст рішення і  Верховний Суд поставить крапку в цих категоріях справ. Також буде зазначено, що призначення таких перевірок є незаконним, відповідно, буде припинена практика виносити ухвали, і такий елемент тиску на бізнес, як податкова перевірка за ухвалою слідчого судді, просто перестане існувати.

«Фракція «Об’єднання «Самопоміч» протягом трьох років послідовно відстоювала інтереси бізнесу. 
Ми неодноразово допомагали в спробах оскаржити такі незаконні ухвали. Крім того, нами зареєстрований законопроект в ВР, який вносить зміни до Податкового кодексу, зокрема в частині, на яку посилалися слідчі і де були передбачені такі перевірки. Ми протидіяли спробам інших народних депутатів, які намагалися через свої законодавчі ініціативи узаконити проведення таких перевірок, і буквально два місяці тому відповідний законопроект – за нашим наполяганням, наполяганням експертів, був відхилений Комітетом з питань правової політики та правосуддя», – повідомив депутат Андрій Журжій.

Остаточне рішення суду з приводу повноважень слідчих суддів призначати перевірки стане відомо після оголошення повного тексту рішень 29 травня.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини