
Слухаючи звіт голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, може скластися враження, що нинішній очільник чи не найкращий керівник за всю історію, а український бізнес має бути щасливим. Однак у реальності все складається навпаки. Про це заявив народний депутат від “Об’єднання “Самопоміч” Андрій Журжій під час засідання Уряду.
“По-перше, щодо ренти. Хочу нагадати, що керівник ДФС уже вісім місяців не надає інформації щодо заборгованості “Укрнафти”, щоб вирішити питання у законодавчій площині. За ненадання цієї інформації Генеральною прокуратурою вже порушена кримінальна справа стосовно пана Насірова.
По-друге, стосовно ПДВ. Хочу нагадати: коли минулого року була запроваджена система електронного адміністрування, три останні місяці ми мали щомісяця 12 мільярдів гривень надходжень. Пройшов рік. Де зростання? Воно відсутнє.
По-третє, діяльність конвертаційних центрів. На сьогодні відбувається повна профанація розслідування кримінальних справ щодо припинення діяльності злочинних угрупувань, які займаються конвертаційними центрами. Наприклад, у Харкові керівники ДФС кришують цю діяльність. На практиці жодного припинення конвертаційних центрів не відбувається. Натомість місце має зупинка діяльності юридичних осіб, а стійкі злочинні групи, організатори до відповідальності не притягаються. Унаслідок держава щорічно має десятимільярдні збитки. Тільки за офіційними такими ДФС, мова йде про три мільярди”, – зауважує Андрій Журжій.
За його словами, корупція з відшкодуванням ПДВ, кришування конвертаційних центрів, злочинний тиск на бізнес через безпідставні кримінальні справи – це лише незначна частина претензій до Романа Насірова, яких досить, аби він був звільнений. З відповідним проханням Андрій Журжій уже встиг звернутися до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.
“В першу чергу ми маємо прив’язуватись не людей, а до інституцій. Будь ласка, внесіть на Уряд подання про звільнення пана Насірова з займаної посади”, – наполягає народний депутат.
Резюмуючи Андрій Журжій додає: “Український бізнес та бюджет не мають змоги більше терпіти уособлення непрофесіоналізму та корупції”.