Андрій Журжій: «Немає часу відтягувати створення фінансової поліції»

Необхідно використати те, що після внесення змін до законодавства податкова міліція опинилась поза законом. Народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Журжій певен, що треба створити новий орган, який займатиметься не тиском на бізнес та корупцією, а по-справжньому боротиметься з економічними злочинами.

Таким відомством може стати фінансова поліція. Вона має якісно відрізнятися від дискредитованої податкової міліції, показники роботи якої з року в рік падають. «У 2016 році вони витратили на своє утримання більше, ніж залучили до бюджету», – розповідає Андрій Журжій.

Крім того, додає він, 85% усіх справ, які розслідуються податковою міліцією, наприклад, за 212 статтею (ухилення від сплати податків), закриваються за відсутністю складу злочину. Народний депутат пояснює:«Зрозуміло для чого порушили справи – корупція, вимивання грошей, тиск на бізнес, тиск на політичних опонентів».

Відтак, слідчі фінансової поліції, на відміну від попередників, повинні займатися економічними злочинами, які мають перспективу. «Умовно кажучи, є справа на 3 мільйони, а є справа на 10 мільярдів. Вони мають займатися справою на 10 мільярдів», – зауважує Андрій Журжій.

Також різнитиме органи кількість працівників. Так, фінансова поліція налічуватиме не більше 2,5 тисячі людей, що у рази менше 12-15 тисяч, які працюють у підрозділах з боротьби із економічною злочинністю.

Третя відмінність – це демілітаризація фінансової поліції. «Там не буде людей з автоматами, в масках. Це виключно аналітичний орган, що повинен займатися зібранням доказів та доведенням у суді провини того чи іншого правопорушника», – підкреслює Андрій Журжій.

Підсумовуючи, народний депутат запевняє, що новий орган може запрацювати з 1 січня 2018 року. «Міністр фінансів анонсував, що сьогодні на уряд внесуть допрацьований законопроект. Я маю надію, що ми першого пленарного тижня зможемо прийняти його в першому читанні та в подальшому оперативно допрацювати до другого читання», – резюмує політик.

Андрій Журжій
object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(94) ["name"]=> string(18) "Економіка" ["slug"]=> string(9) "economics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(94) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(202) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(94) ["category_count"]=> int(202) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(18) "Економіка" ["category_nicename"]=> string(9) "economics" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Економіка