Андрій Садовий: «Проблема номер один в Україні — політична корупція»

Лідер «Об’єднання «Самопоміч» та міський голова Львова Андрій Садовий про зміни, яких потребує країна

26 років незалежності України — це помилки, невеликі успіхи, потім знову великі помилки. І моя велика надія — це ті молоді українці, які народились вже у незалежній країні.

На мою думку, після Революції Гідності відбулась передача влади. Напевно, були дуже серйозні домовленості, про які ми просто не знаємо. Президент Порошенко — продукт тієї ж старої системи. У нього є величезне бажання контролювати все.

Багато світових лідерів хочуть мати монопольну владу, але це страшно для країни, бо тоді вона йде вниз.

Українці не мають досвіду будівництва держави, тому змінити все за один день не вдасться. Проте сьогодні проблема номер один в Україні — це політична корупція.

Тож якщо ми хочемо це змінити — по-перше, необхідно ухвалити закон і створити Антикорупційний суд. Тому що ті суди, які є сьогодні, не зможуть реально покарати корупціонерів.

Бо те, що спостерігаємо зараз — риболовля в стилі «Discovery». Зловили злочинця, Генпрокурор розповів про це на всіх телеканалах, а завтра його тихо відпускають.

І друга, надзвичайно необхідна річ — зміни законодавства про вибори. Петро Порошенко, до речі, обіцяв це під час президентської кампанії. Має бути пропорційна система з відкритими партійними списками. А зараз олігархи просто скуповують округи, і якщо цього не змінити — скуплять всю країну.

99% українського політикуму — олігархія. Це люди, з’єднані однією ціллю, і їхнє завдання – «приручити», зробити домашніми тих, хто проти. Саме тому, думаю, перший раз по моєму будинку стріляли до парламентських виборів, таким чином попереджаючи, мовляв, не потрібно створювати партію і йти на вибори до Верховної Ради. А вдруге — уже після виборів.

Їм не подобається те, що я говорю те, що думаю, роблю те, що вважаю за потрібне. Так само, як роблять це мої колеги із «Самопомочі» у інших містах та парламенті, і на них нападають, тиснуть, проводять обшуки, влаштовують похоронні процесії під вікнами чи спалюють автомобілі.

Дуже часто запитують про мої політичні амбіції. Так от, моя політична амбіція — побудувати сильну ідеологічну партію, тому що без цього побудувати країну неможливо. А наша спільна ціль «Самопомочі» – успішна Україна.

Із інтерв’ю для DW.com

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини