Альона Бабак: «Єдина ціна газу – це міф»

Незважаючи на те, що впродовж останніх місяців українцям розповідали про єдину ціну на газ, його вартість для бюджетних підприємств та населення є різною. Про це заявила народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак.

«Ціна газу для населення та бюджетних організацій відрізняється. Теплопостачальні підприємства для того, щоб зараз виробити тепло і подати його у школи, лікарні, садочки, повинні купити у «Нафтогаз-Україна» газ за ціною на тисячу гривень більше, ніж його вартість для населення», – зауважує Альона Бабак.

При цьому підвищена ціна ніяк не відображена в тарифах цих підприємств на тепло.

«Нацкомісія їм не затвердила тарифи з ціною газу, яка на тисячу гривень більша. Тарифи на теплову енергію були пораховані начебто за ціною газу такою ж, як для населення. Нам все літо говорили «єдина ціна газу», а вона не єдина», – підкреслює народний депутат.

Альона Бабак додає: ускладнює ситуацію й те, що, аби розпочати опалювальний сезон, теплопостачальні підприємства мають зараз укласти договори про постачання газу. Тобто, підприємства повинні укласти договори, знаючи, що у них немає ресурсу для розрахунків.

«Договори треба підписати, бо з 15 жовтня має бути подане тепло», – пояснює народний депутат.

Аби вирішити проблему, резюмує Альона Бабак, урядом або Нацкомісією, яка регулює тарифи, має бути терміново пояснено, як підприємства можуть зараз купувати газ за ціною, яка не врахована в їхніх цінах на тепло.

Альона Бабак
object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(127) ["name"]=> string(20) "Енергетика" ["slug"]=> string(6) "energy" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(127) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(14) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(127) ["category_count"]=> int(14) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(20) "Енергетика" ["category_nicename"]=> string(6) "energy" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13031 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13032 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Енергетика