Альона Бабак: «Урядова монетизація субсидій не має нічого спільного з виплатою грошей людям»

Монетизація субсидій, перший етап якої запроваджено з 1 січня цього року, немає нічого спільного з виплатою грошей людям. Більше того, в урядовій постанові #1176, прийнятій в грудні 2018-го, споживач послуг фактично позбавляється можливості узгодити із виконавцем послуги виставлений до оплати рахунок та погодити спрямування призначеноі йому субсидіі на узгоджену із виконавцем послуг суму. 

Народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак пояснює: «Постанова дає інструкцію «Ощадбанку» спрямовувати субсидію виконавцям житлово-комунальних послуг без узгодження нарахувань за послуги з їх одержувачем. «Ощадбанк» відповідно до виставлених рахунків тепловиків, газових підприємств, енергетиків, водоканалів та управителів перераховує кошти цим виконавцям послуг в чітко зазначеній в постанові послідовності». 

За те, на що коштів субсидії не вистачило, має самостійно заплатити одержувач субсидії, якому прийде відповідне смс-повідомлення.

У цих умовах споживач не може оскаржити виставлений йому рахунок, якщо, наприклад, якась послуга надавалася з перебоями чи у неналежній якості. Або нарахування відбулося не за фактично спожиті обсяги. Відповідно до урядової постанови, ці питання треба постфактум з’ясовувати із надавачами послуг. «Спочатку держава заплатить, а далі – з’ясовуйте, – говорить Альона Бабак. – Саме це є найбільшою проблемою урядового порядку монетизації». 

Однак існують і інші недоліки системи. Наприклад, чи у всіх одержувачів субсидій є мобільні телефони, аби прочитати повідомлення про рахунки, які необхідно оплатити після застосування субсидії, та чи достатньо двох днів після отримання цих повідомлень, аби вчасно внести оплату та не бути оштрафованим.

Відтак, народний депутат переконана: «Краще б дали людям кошти на рахунок, щоб споживачу можна було з нього розраховуватися свідомо. А виконавці щоб слідкували чи вчасно відбуваються розрахунки чи ні та інформували мінсоц політики».

«Єдине добре, – підсумовує Альона Бабак, – дуже мало людей звернуться в січні за субсидіями. До наступного опалювального сезону буде час, щоб відпрацювати постанову».

 
 
object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини