Альона Бабак: «Рішення енергетичного регулятора призвело до дискримінації споживачів»

Рішення енергетичного регулятора призвело до дискримінації споживачів. «Самопоміч» закликає виправити ситуацію

За словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Альони Бабак, через недолуге начебто економічне рішення національного регулятора, яким є Національна комісія регулювання енергетики та комунальних послуг, нині в Україні склалася ситуація, яка не відповідає здоровому глузду.

Вона розповідає: «В Україні склалася викривлена та дискримінаційна ситуація щодо людей, які живуть в 16 620 (!) багатоквартирних будинках, де встановлені будинкові лічильники газу. У чому полягає дискримінація та відсутність здорового глузду? Методика нарахування плати за газ людині, яка живе в такому будинку, відповідає кількості зареєстрованих в квартирі людей. Наприклад, квартира в Києві, де живе інвалід з мамою, це двоє зареєстрованих людей. Поруч квартира, в якій зареєстровані двоє, але живуть четверо.

Цьому інваліду з мамою нараховується субсидія на соціальну норму споживання газу в той час, як за будинковим лічильником нараховується все, що споживається в цьому будинку».

Відповідно, родина субсидіантів не має можливості фізично заплатити за цей газ. «Проблема в тому, – пояснює Альона Бабак, – що вони отримують субсидію тільки в межах соціальної норми споживання на кількість зареєстрованих в квартирі. А на придбання лічильника в квартиру, аби виправити ситуацію, ці сім’ї просто не мають грошей».

Виходячи з цього, «Об’єднання «Самопоміч» звертається до уряду щодо необхідності зробити розрахунок державної програми встановлення квартирних засобів обліку газу для споживачів, які одержують субсидію.

Це, переконана народний депутат, необхідно зробити негайно, не чекаючи інвестиційних програм компаній з розподілу газу, адже самостійно субсидіанти купити лічильники за 2 500-5 000 гривень не можуть.

Щодо Верховної Ради, то «Самопоміч» закликає парламентарів негайно розглянути законопроекти, спрямовані на вирішення питання з будинковими лічильниками для всіх споживачів до встановлення квартирних. «Щоб нарахування здійснювалися відповідно до норм», – акцентує Альона Бабак.

Вона підсумовує: «Об’єднання «Самопоміч» закликає до здорового глузду та неприведення до збільшення кількості соціально незахищених людей в Україні через недолуге начебто економічне рішення національного регулятора».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини