Альона Бабак: «Реформа ринку електроенергії не повинна залишити людей без води і тепла»

Депутат «Самопомочі» Альона Бабак закликає парламент поставити на порядок денний і проголосувати законопроекти 9406 і 9406-1. Це законопроекти, які повинні усунути певні недоліки неврегульованості  у законі щодо питання  придбання електроенергії підприємствами водопостачання і теплопостачання.

«Для нас важливо, щоб українці в цей політичний рік не залишились без води, не залишились без тепла і щоби не відчули на собі негативу від надзвичайно важливих реформ, таких, як реформа ринку електропостачання», – каже Бабак.

Ситуація критична, бо те, що написано в законі, не дає можливості підприємствам тепло- та водопостачання в перехідний період реформи гарантовано отримати електрику за нормальною ціною. Через це сьогодні близько шістдесяти водоканалів, тридцяти теплоенерго потрапили до так званого постачальника «останньої надії» і повинні сплачувати за електрику за дуже високими тарифами.

Зауважимо, що постачальником «останньої надії» є визначений Кабінетом Міністрів України постачальник, який не має права відмовити в укладенні договору постачання природного газу на обмежений період часу.     

Альона Бабак наголошує: «Від 1 квітня фактично припиниться постачання  електроенергії цим підприємствам, і незрозуміло, з ким і яким способом вони повинні укласти договори.

Тому ці законопроекти пропонують механізми їх реалізації для неприпинення поставок води споживачам. А щоб ви розуміли, це «Вода Донбасу», «Харківські тепломережі», «Херсонтеплопостачання» і багато інших підприємств, не кажучи про малі підприємства».

«Про цю проблему сьогодні знають органи місцевого самоврядування, вони закликають народних депутатів всіх політичних сил усунути технічно проблему в законі про ринок електроенергії і дати можливість функціонувати підприємствам водо- і теплопостачання абсолютно в нормальному режимі».

Також Альона Бабак звертає увагу уряду, що під постачальника «останньої надії» потрапили державні шахти, відповідно, і шахти можуть залишитись без електрики з 1 квітня. А це означає припинення  роботи державних шахт, а відтак, і невизначеність, звідки має постачатися електрика для забезпечення роботи насосів та обладнання, яке має гарантувати екологічну безпеку.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини