Альона Бабак: «Парламент зробив крок назад у реформах, які повинні були забезпечити справедливу оплату мешканців за спожиті послуги»

Сьогодні Верховна Рада повернула на повторне друге читання закон «Про комерційний облік води і тепла в багатоквартирних будинках». Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак, сьогодні відбувся саботаж реформ у сфері енергоефективності, у сфері забезпечення оплати людьми того, що вони споживають.

«Законопроектом пропонувалось вилучити із постійного тарифу витрати на встановлення лічильників і прописати їх прямо та розділити між приміщеннями у будинку, розбивши цю виплату на 5 років, щоб люди бачили, за що вони конкретно платять. Більш того, якщо людина сама хоче купити лічильник та не платити внесок, ми законом зобов’язали монополіста не відмовити у його встановленні.

Однак деякі парламентарі сьогодні під час розгляду закону вводили людей в оману, розповідаючи, що оплата за встановлення лічильників перекладається на споживачів», – зазначає Альона Бабак.

Відтак, повернення законопроекту на повторне друге читання відштовхнуло людей від можливостей платити за те, що вони споживають, від прозорості у визначенні плати за лічильники, від прихованості розрахунків за лічильники, які сьогодні закладені у тарифах.

«Це було попередження махінацій, попередження корупції, попередження завищення плати за один лічильник. Цей проект закону — крок до нормальних відносин споживача і монополіста з урахуванням показів лічильників», – підсумовує Альона Бабак.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини