
«Об’єднання «Самопоміч» звертає увагу на серйозну фіскальну проблему, пов’язану з програмою житлових субсидій. Як зазначає народний депутат Альона Бабак, станом на сьогодні, тобто за п’ять місяців поточного року, за програмою субсидій уже вичерпано державний бюджет-2017 — у вигляді субсидій нараховано 47 мільярдів гривень.
У той же час, «Нафтогаз України» оприлюднив річний звіт за 2016 рік. У документі зазначається, що компанія отримала 15,3 мільярда гривень прибутку з видобутку газу. Це близько 1000 грн прибутку з кожної тисячі видобутого газу. А в цей час бюджету бракує коштів на субсидії оскільки зростання ціни газу призвело до зростання практично усіх цін в економіці і особливо на житлово-комунальні послуги.
“І сьогодні ми почули від прем’єр-міністра, що до внесення в сесійну залу парламенту готується законопроект про збільшення бюджету субсидій на 15 мільярдів гривень. Тобто, ми розуміємо, що у підсумку 62 мільярди гривень будуть виплачені у вигляді немонетарних розрахунків, взаємозаліків у нашому бюджеті. Цьому треба покласти край!”, – наголошує Альона Бабак та переконує, що за такою великою за розмірами статтею мають проводитись виключно грошові розрахунки і потрібно відмовлятись від такого клірингового освоєння коштів.
“Хочу звернути увагу на те, наскільки критичною є проблема з фіскальною дисципліною уряду щодо виконання своїх зобов’язань за субсидіями. 35 мільярдів гривень — борг держави перед підприємствами, які сьогодні надають комунальні послуги та перед об’єднаннями співвласників, які також є одержувачами субсидій за мешканців їх будинків. Лише “Київенерго” держава заборгувала 1,2 мільярди. Через це і люди, які платять повну вартість послуг, і одержувачі субсидій у Києві, позбавилися комунальної послуги гарячого водопостачання внаслідок зупинки ТЕЦ 6 через борги держави”, – зазначає народний депутат.
Відтак, підсумовує Альона Бабак, без проведення стовідсоткової монетизації субсидій не можна дозволити уряду збільшувати бюджет.
