Альона Бабак: «Нам бракує законів чи уряду, який повинен вміти їх виконувати?»

«В уряді нам кажуть, що ми постійно критикуємо владу. Давайте не критикувати, а мислити критично, як наших дітей має навчити нова українська школа. Чому українці виїжджають до інших європейських країн, коли в Україні вже плиточника не знайти?» – заявляє депутат «Самопомочі» Альона Бабак.

«Давайте уявімо європейську країну, де парламент ухвалює закон і виконує свої зобов‘язання перед громадянами ще з 1992 р., а уряд цієї європейської країни понад рік не ухвалює підзаконних актів на реалізацію цих законів. В Україні це можливо. Ми ухвалили закон про гуртожитки, щоб люди приватизували житло, з 92 року маючи це право, але сьогодні вони стоять під Кабміном і чекають загальнонаціональної програми на виконання закону».

«Уявімо Німеччину, в якій споживач хоче купити газ, щоб гріти воду, йде до газовиків, а йому кажуть «вибачте, уряд Меркель невчасно затвердив постанову, і ми не можемо з вами укласти договір, попри те, що у вас боргів немає». А в Україні це можна. ОСББ по всій Україні мають газові котельні і не можуть укласти на сьогодні вже три місяці поспіль договори на постачання газу, бо 187-му постанову уряд ніяк не може вчасно ухвалити».

Між тим, що декларує уряд і тим, що він робить – прірва.

«Уряд цинічно говорить про те, як він любить молодь, але жодної економічної програми в поданому бюджеті не дає. Навіть з фінансування молодіжного будівництва на умовах доступних кредитів».

«Яка європейська держава може мати в бюджеті 2 млрд грн, але припинити фінансування програм енергоефективності, коли 400 млн лише витрачено, і при цьому каже, як ми будемо добре жити, якщо підвищимо ціни на газ».

Через неналежну роботу певних міністрів потерпають прості громадяни. «Уявімо державу, коли 30 тис. будинків відключають від газу через те, що якесь міністерство не затвердило перелік певних регламентних робіт. А в Україні це можливо. 30 тисяч Об‘єднань співвласників газовики відключають від газу, бо пан Насалик не ухвалив певного наказу».

«Уявіть уряд європейської країни, який уклав через Мінфін договори на 300 млн грн і не виконує ці договори, а штрафує в цей час
підприємства. А в Україні це можна. У 2017 році Мінфін поукладав з Водоканалами договорів на 300 млн грн щодо реструктуризації ПДВ, і до цього часу жодного договору не виконано, але штрафи з ПДВ йдуть».

Альона Бабак просить українців мислити критично і самим поставити запитання: «Чи нам бракує європейського типу законів чи уряду, який повинен вміти їх виконувати?»

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини