Альона Бабак: «Ми не маємо сумнівів, що опалювальний сезон почнеться, тільки якою ціною!»

Уряд тримає державу у невизначеності через невирішене питання з ціною на газ. Депутат «Об‘єднання «Самопоміч» Альона Бабак попереджає: «Сьогодні є чинною постанова Кабміну за номером 187, яка говорить про те, що однозначно ціна газу буде на рівні 6957 грн до кінця вересня, тобто маємо визначеність лише до 1 жовтня».

А що далі? Ніякої конкретики від Кабміну немає. «Самопоміч» напряму запитує уряд, що буде з опалювальним сезоном в країні, але відповіді у Прем‘єр-міністра немає.

«Ми не наганяємо страхів, ми хочемо почути відповідь. Бо від того залежить, чи будуть штрафи у теплопостачальників. Чи не буде так, що вони зараз постанову змінять, підвищать ціну газу, а у тепловиків не буде нової ціни на опалення. Просто так говорити, що місцеве самоврядування займається теплопостачанням і що я був мером багато років, в той час, коли ціна газу формується на державному рівні, то це є абсолютне лукавство».

Проблема полягає у тому, що якщо Кабінет Міністрів змінить постанову про нову формулу розрахунку ціни газу для населення, решта відомств просто не встигнуть підлаштуватися під неї до старту опалювального сезону. А зміна ціни газу для населення є однією з вимог МВФ для продовження кредитної програми для України. І уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення саме до жовтня 2018 року.

Альона Бабак підкреслює: «Якщо уряд ухвалює рішення, яке потім завдає економічного збитку громадам, підприємствам, людям як платникам податків, то уряд має відповідати. І якщо уряд зараз планує змінювати формулу розрахунку газу, то, знаючи про наслідки, уряд мав оприлюднити цю постанову і дати час на обговорення».

На засіданні комітету ЖКГ цієї середи було озвучено, що газ становить 85% структури ціни вартості тепла.
Тобто і місцеве самоврядування залежне від ціни газу.

«Якщо ми дізнаємось нову ціну на газ 1 жовтня, ми просто наражатимемось на фінансові санкції. Навіть якщо вони будуть компенсувати це з бюджету, це наші гроші. І уряд повинен відповідати за кожну копійку, яка буде витрачена даремно з наших кишень тільки через те, що вони ухвалюють рішення пізно», – наголосила Альона Бабак.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини